Beren Saat, Ezel’in kadın versiyonu olacak mı?

18 Ocak 2012’de o dönem yazılarımın yayımlandığı Televizyon Gazetesi adlı sitede çıkan bir yazımı hatırlatmak istiyorum. .

Altın Küre’nin ardından yazdığım yazıda henüz Türkiye’de hiçbir yazıya konu olmayan Revenge adlı diziye şu satırlarda yer vermiştim,

“Bu dizi yakında Türkiye’ye uyarlanabilir.”

“İntikam hikayeleri sevenler, bu dizi dikkatinizi çekebilir.”

 

Altın Küre ödüllerinde Madeleine Stowe’un Best Actress – Television Series Drama kategorisinde aday olarak kendine yer bulduğu dizide, genç bir kadının babasının intikamını almak için çıktığı zorlu macera anlatılıyor. Birkaç ay sonrasına dair bir ölüm sahnesiyle başlayan dizide zaman geriye sarılıyor ve esas kızın o sona ulaşana kadar yaptıkları küçük adımlarla anlatılıyor. Henüz birinci sezonunda olan dizi Türk izleyicisi kadar yapımcıların da dikkatini çeker diye düşünüyorum. Ezel gibi bir intikam dizisinin fenomen olduğu Türk televizyonlarında Revenge de beğeni toplayabilir.”

 

Tesadüfe bakın yazının devamında da Beren Saat’in mağdur kadını oynadığı dizilerin bir kitapta ele alındığını anlatmıştım… Aradan neredeyse 1 yıl geçti ve Revenge’in Türkiye’de ekrana geleceği, dizinin başrollerinde Mert Fırat ve Beren Saat’in rol alacağı konuşuluyor. Her ne kadar kendi öngörümün haklı çıktığını vurgulamaktan biraz çekinsem de yazmadan edemedim.

 

Dizide Madeleine Stowe’un canlandırdığı karakteri de Nebahat Çehre’nin canlandırabileceği Revenge’i izlerken aklıma gelmedi değil. Rolün cuk oturacağından emin olduğum Çehre, umarım yapımcı D production’ın da aklına gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir