Show TV rekor kırdı, ilk bölümden Oldu Teşekkürler Dedi

Oldu Teşekkürler henüz 3 dakikalık bir dizi olarak Show TV’de yayına başladığında bu satırlarla diziye köşemde yer vermiştim: “Öncelikle sosyal medyanın kokusunu iyi alan yapımcı İnci ve Ali Gündoğdu’yu tebrik etmek istiyorum. Süreç Film, ekranda cesaret gerektiren bir işe imza atıyor, takdir etmesek eksik kalır. Başarılar “Oldu Teşekkürler” ekibi, iyi ki varsınız, haber sonrası stres alıyorsunuz.”

Bu yazıdan kısa süre sonra Show tv diziyi “klasik dizi” formatına uydurarak ekrana getirmeye karar verdi, dizi ilk bölümüyle ekrana geldiği gibi ömrünü tamamladı. Kanal bir rekora imza atarak diziyi 1 bölümle yayından kaldırdı. Show TV’nin batağa çekildiği, yapımcılardan vadeli dizi istediği şu dönemde yapılan en büyük hatalardan biri işte bu acele kararlar. Zaten o acele kararlar nedeniyle kanal bu hale gelmedi mi? 3-4 bölümde kaldırılan işler, sabırsız yönetimin elinde resmen harcandı. Tesellim emekli misafirhanesine dönen Fox TV’nin varlığı… Zira kanalında tutunamayan diziler FOX’a geçip rahat bir nefes alıyor. Aynen Lale Devri’nin Show’dan sonra Fox’ta sabırla yayınlanarak gün birincisi haline gelmesi gibi.

Umarım Oldu Teşekkürler gibi zekice kurgulanmış bir işe de sahip çıkacak bir kanal bulunur, umarım Show TV harcadığı işlerin diğer kanallardaki başarı grafiğini gördükçe yeni bir yol haritası bulur ve bu sömürge sistemine son verir.
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir