Benim Hala Umudum Var Hangi Diziye Benziyor?

Benim Hala Umudum Var dizisinin yapımcısı Gold Film, başarılı işlerle her yıl ekranda fark yaratıyor. Bu yıl başlayan Benim Hala Umudum Var da onlardan biri… Yazın en çok izlenen dizilerinden biri olan BHUV’ın konusu ise dikkatli izleyicilere tanıdık geliyor. Benim Hala Umudum Var, yıllar önce ekrana gelen Şöhret’e oldukça benziyor.

Benim Hala Umudum Var’ın konusunu bildiğinizi varsayarak Şöhret’in ilk bölüm özetini size hatırlatarak karşılaştırmanızı rica ediyorum:

Şöhret: Gülşen kardeşleri ve annesiyle yaşamaktadır. Çalıştığı butiğin müşterileri sanat ve medya dünyasının ünlü isimlerinden oluşmaktadır. Müşterilerden birinin düzenlediği partiye şans eseri giden Gülşen, ülkenin en ünlü sanat müziği sanatçısının oğlu Mert ile tanışır. Mert, Gülşen hakkında hiç bir gerçeği bilmemektedir. Büyük aşk başlamıştır. Daha sonra butik müşterilerinden biri Gülşen’e oyunculuk teklifi yapar. Gülşen, teklifi kabul eder ve şöhret olur.

 

Benim Hala Umudum Var, Şöhret’ten Daha İyi Ama…

Benim Hala Umudum Var da gelecek bölümlerde bir yıldızlaşma hikayesine döneceğinin sinyallerini taşıyor. İki dizinin benzerliği yalnızca senaryoyla sınırlı değil, dizilerin yapımcısı ve senaristi de aynı: Gold ve Deniz Akçay. Köksüz gibi bir filme imza atan Akçay’ın ekrana dönüşünün böyle olmasını beklemiyordum doğrusu. Benim Hala Umudum var güzel bir iş, senaryosu da ekrana bağlayacak cinsten ama risk taşımayacak kadar tanıdık.

Şöhret ve Benim Hala Umudum Var’daki ortak noktalardan biri de iki dizide de ağabey rolünü oynayan oyuncu… Burak Altay her iki dizide de kardeşinin en yakın arkadaşına aşık bıçkın delikanlı olarak ekranda.

Kuşkusuz Benim Hala Umudum Var dramatik olarak Şöhret’ten daha sağlam. “Üveylik” konusunun işlendiği dizide bu kez bir de annenin işlediği bir cinayet var. Tüm bunlar dizinin satır aralarının daha dolu olduğunun göstergesi. “Aynı iş tekrarlanıyor” demek bu nedenle hak yemek olur ancak bu benzerliği görmezden gelmek de en başta Şöhret’in hakkını yemektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir