Çalıkuşu Sezonun En Komik Sloganıyla Ekranda

Bu başlığı atmak zorundaydım… Sloganı gördüğüm an “sandalyeden düşercesine” güldüm. Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in başrollerini paylaşacağı Çalıkuşu’nun fragmanlarıyla birlikte sloganı da ilk kez ekrana geldi. Sıkı durun, dizinin sloganı: “Yeni başlayanlar için sabır ve umut dersleri…” Bu kötü espriyi yapmak zorundayım ancak sabır101 dersi mi alacağız ekrandan?

Çalıkuşu Kanal D

Naif hikayesiyle bilinen bir klasiğe buluna buluna bu slogan mı bulundu? Adı üstünde klasik… Klişe bir “Hiç eskimeyen bir aşk hikayesi” sloganı bile bu yeni yetme reklam yazarı cümlesinden daha samimi olabilirdi.

İlk iki teaser da beklentimin üstünde değil maalesef. Zaten bence Fahriye Evcen ve Burak Özçivit olabilecek en kötü cast seçimleri. Film olsa Aydan Şener’e benzerliği dolayısıyla Fahriye Evcen kabul edilebilirdi ancak kendisinin ekranda yeterince reytingi olduğuna inanmıyorum, hele Veda’dan sonra neredeyse aynı imajla yeniden bir dönem işini kabul etmesini çok ciddi bir risk olarak görüyorum. Burak Özçivit ise anatomik olarak zaten role çok çok zıt bir “yiğit”. Hele Malkoçoğlu’ndan sonra nasıl “sarı çiyan” olacak merak içindeyim. Böyle bir Kamran benim kafamdaki imaja çok ters… 

Neyse konumuz bu değil, Çalıkuşu dizisi hakkında önyargılı olmamak gerek, sonuçta yeni başlayacak bir iş ve tamamen beni de yanıltabilir. Öyle bir senaryo, öyle oyunculuklar izlerim ki kişiler görünmez oluverir veya öyle bir oyunculuk çıkarırlar ki özür diler yanıldığımı kabul ederim. 

Çalıkuşu Dizisi

Senaryonun muhafazakar modern çelişkiler içindeki temelini, modernleşmeyi resmeden hikayesini, kısacası daha çok beni ilgilendiren kısmını ilk bölümü izledikten sonra yazmak istiyorum ancak belli aralıklarla temcit pilavı misali ekrana sürülen Çalıkuşu dizisi hikayesinin sıkıcı olabileceği, bu sloganla gerçekten “sabır dersi” verebileceği görüşündeyim.

Şimdilik müsaadenizle… İyi seyirler…

İzlemeyenler için teaserlar:
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=g4dzsm2CTts&w=420&h=315]

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=m0dAxNr5ABk&w=420&h=315]

“Çalıkuşu Sezonun En Komik Sloganıyla Ekranda” üzerine 2 yorum

  1. Benim bu diziden zerre kadar ümidim yok. İlk olarak yapan Tims productions.Bugüne kadar hangi dizisini zamanında bitirip doğru düzgün bir final yapmış.Sonrasında oyuncu seçimleri Burak Özçivit’in Kamuran yapılması tam bir komedi 🙂 Gerek tip olarak gerek yaş olarak uymamış bariz bir Amca görüntüsü var Burak da. Sarıçayan oldu Karaçiyan 🙂 Aynı şekilde Fahriye’nin de iyi bir seçim olduğunu düşünmüyorum.Bu role seçilmesinin tek nedeni Aydan Şener’dir.Çünkü Çalıkuşu onunla özdeşleşmiş olduğu için ona yakın bir tip seçildi diye düşüyorum.Açıkçası oyunculuğunu da pek parlak bulmuyorum.Evim Sensin de sevimli bir karakteri canlandıracağım derken adeta zeka özürlü birini canlandırmış! Uzun lafın kısası 20-30 bölüm yapıp bitirmeyecekleri aşikar.Çalıkuşu benim en sevdiğim yerli romanların başında gelir.Bu diziyi izleyerek aklımda kalan hoş ve sevimli Çalıkuşu’nu lekelemek istemem.

  2. Burak Özçivit’i bence romandaki sarı çiyana benzetmeyi düşünmemişler. Kenan Kalav’a benzetmeye çalışmışlar. Oyuncuların tiplerine ve müziğe bakınca da sanki o eski dizinin birebir aynısını çekme yoluna gittiklerini düşündürdü bana.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir