Heberler Yayından Kaldırıldı… Gülüyorum…

Heberler’in yayından kalkması üzerine birkaç söz söylemem gerek diye düşündüm. Ülke gündemini hicveden, haberdar ederken gülümseten, gülümsetirken düşündüren tek programın yayınına son verildi. Programın neden kaldırıldığı konusu politik sebeplere bağlanıyor, bu yorumlara kulak tıkamak imkansız ancak doğrulandığını da söylemek şu an yersiz olur.

Heberler Yayından Kaldırıldı
Heberler Yayından Kaldırıldı

Heberler dünyada pek çok ülkede denenen bir formatın başarılı bir şekilde uyarlandığı, 500’ü aşkın programla başarı grafiği yüksek bir işti. Memet Ali Alabora, Levent Kazak, Serhat Kılıç ve Mahir İpek’ten oluşan kadroya geçtiğimiz yıl bir de başarılı oyuncu Şebnem Bozoklu katılmıştı. Programın gizli kahramanı ise yapımcı Elif Dağdeviren’di.

Heberler’in sadık bir izleyicisi olduğumu söylemeliyim. Bu yüzden bu yorumu objektif bir yazı olarak değerlendirmeyebilirsiniz. Haklısınız, çünkü üzgünüm, izlediği bir programın yayın hayatına son verilen bir izleyici olmanın yanında, göz göre göre üzerinden linç politikası yürütülen bir oyuncu için, 500 bölümü emsalsiz bir mizah anlayışıyla ekrana getiren ekibin emeği sessiz sedasız veda fırsatı olmadan yoksayıldığı için üzgünüm.

Bir izleyici ve TV yazarı olarak Heberler ekibine hafızamızda yer eden 500’ü aşkın bölüm için teşekkür etmek istiyorum. Yayıncı kanal Türkmax’a ise gülmekle yetiniyorum, sanırım bu manidar gülümseme gereken mesajı yerine ulaştırır. Zira geçtiğimiz yıllarda Heberler tam da bu yolla gülerek, güldürerek birçok mesaj iletmişti ekran başındakilere…

Mizahın bile yasaklanması nasıl da mizaha teşne cümleler getiriyor akla değil mi sayın izleyici?

 

Ekiple yaptığım röportajı hatırlamak isteyenler için:

“BİZ HABERCİLERİN YAPAMADIKLARINI YAPIYORUZ”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir