“Süper baba” Phil Dunphy’den Hayat Dersleri

“En İyi Komedi Dizisi” olarak onlarca ödül alan Modern Family dizisinin süper babası , hemen hemen her şey hakkında bilgisi olan Phil Dunphy’nin hayat derslerini hatırlamak ister misiniz? Biraz “Türkçeleştirerek” hazırladığımız efsanevi Phil replikleri eminim sizi de okurken güldürecek. İşte dizinin ilk sezondan “unutulmaması gereken” Phil’s-osophy maddeleri:

Modern Family Phil Dunphy
Modern Family Phil Dunphy

Çocuk bakımı: “Ben cool bir bir babayım, benim olayım bu. Gençleri anlarım. İnternette takılırım. GY diye mesajlar atarım. Gülmekten yarıldım. AT, Aman Tanrım. BNS, bu ne surat ?”

Evlilik: “Cidden, zamanında az eğlenmedim, sonra annenizle tanıştım.”

Anı Yakalamak: “Claire’a (eşi) köpeğe olanları anlatacaktım, sadece doğru anını kolluyordum. Aslında birkaç gün önce o anı yakaladım ama saat 12’yi geçtiği için o şansımı başka bir şey için kullandım”

Babayla olan ilişki: “Babalarıyla araları kötü olan insanlara hep üzülmüşümdür. Aslında benim de babamla aram soğuk. Allah’tan kötü yola düşmedim”

Kayınpederle olan ilişki: “Kayınpederle olan ilişki zordur. Ona saygısızlık yapmadan kendini ezdirmeyeceğini kanıtlaman lazım. Cambazlık yapmak gibidir ki ben o konuda çok iyiyimdir. Zamanında trapez kursuna gitmiştim.”

Modern Family
Modern Family

İş (Emlakçılık): “Emlakçılar ceket giymiş ninja gibidirler. Normal bir hırsız hırsızlık yapar ve her yerde delil bırakır ama ben bırakmam. Deli-lsizim.”

Sporda nasıl tasarruf edilir: “Yemeğimi gizlice içeri soktum, param olmadığı için değil, prensip meselesi. Artı adrenalinden de nasibimi alıyorum. Sakin ol, sakin ol, sakin ol ! Hiçbir şey yokmuş gibi davran… Ohaaaa hiç bu kadar heyecanlanmamıştım.”

Yazı Dipnot Tablet 134. sayısında yayınlanmıştır… Dipnot Televizyon yazılarını ve çok daha fazlasını Dipnot Tablet dergide okuyabilirsiniz.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza ÜCRETSİZ indirmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir