Muhteşem Yüzyıl Dizisi Aşka Ara Verdiriyor

Siberalem.com’un verilerine göre Muhteşem Yüzyıl’ın yayın saatlerinde aşka ara veriliyor. Muhteşem Yüzyıl’ın yayın saatleri olan 20.00 ve 23.00 arasında Siberalem.com’un trafik akışında %20’lik bir düşüş yaşanıyor. Dizi bitiminden sonra normal trafikteki %10’luk artış da kadınların ‘Hünkâr’ını, erkeklerin ise ‘Sultan’ını Siberalem.com üzerinden aradığını gösteriyor.

Muhteşem Yüzyıl Dizi
Muhteşem Yüzyıl Dizi

‘’Diziler insanı hayal dünyasına götürüyor’’

Siberalem.com İlişki Danışmanı Psikolog Ayşegül Denizci, dizilerin insan psikolojisindeki etkisini açıklıyor: ‘”Diziler aslında hayatın aynasıdır, toplumda var olanı yansıtır. Tabi bir yandan da bir hayal dünyası oluşturur. Dizilerde hiçbir şey imkansız değildir ve kişilerin hep sahip olmak istedikleri hayatlar gösterilir. Önemli olan hayalle gerçeği karıştırmamaktır. Bir açıdan bakıldığında kişiyi günlük hayatın stresinden uzaklaştırıp güzel yalıların, zenginliğin, lüks arabaların, aşkların olduğu bir dünyaya götürmesi olumluyken, bir yandan bakıldığında da kişi gerçek hayatta bunlara sahip olamamanın üzüntüsü ile kendini kötü hissedebilir ve bunalım yaşayabilir.”

Siberalem.com hakkında:

2000 yılında kurulan Siberalem.com, Türkiye’nin en eski ve en büyük ilişki ve arkadaşlık sitesi. Kurulduğu günden bu yana üye sayısı hızla artan Siberalem.com’da yüzbinlerce kişi tanıştı, binlercesi evlendi. Toplam 15 milyonu aşkın kayıtlı üyesi bulunan Siberalem.com, yenilikleri ve hizmetleriyle üyelerine birçok ayrıcalık sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir