İnadına Yaşamak’ı İnadına İzledim

İnadına Yaşamak geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle ekrandaydı, siz bu yazıyı okuduğunuzda 2. bölümü de yayınlanmış olacak. Başrollerinde Murat Ünalmış, Sanem Çelik ve Oktay Kaynarca’nın olduğu dizi Kurtlar Vadisi’nin yokluğunda iyi bir başlangıç yaptı.

İnadına Yaşamak
İnadına Yaşamak

Detaylarda ise iyi bir reji (Sedef’in intiharındaki greenbox hariç) gördüğümüzün altını çizmeliyim. Serdar Akar izleyiciyi yakalamayı çok iyi biliyor ancak aynı ustalık senaryoda yoktu. Eşzamanlılık üzerine kafa yoran ben bile dizideki tesadüfler karşısında “saçma” dedim.

Senaryonun dili cinsel ayrımcılık üzerine kurulu ve aşırı didaktikti. Dilin yanında mantık hatası da göze çarptı, daha 5 yaşında olan ve işlem öncesi dönemde yer alan bir çocuğun “Sizin için hava hoş” derken mecaz kullanması beni ancak gülümsetti. Dizinin ana karakterlerinden olan bu çocuğun ekranda antipatik göründüğünü de söylemem gerek.

İzlerken hiç mi sevdiğin bir şey olmadı derseniz, oldu… Sanem Çelik’i özlemişim… Her ne kadar her dizide kullanıla kullanıla dizilerin ortak şarkısı haline gelse de Gökhan Kırdar’ın Yerine Sevemem’i de izlerken beni mest etti.

Ben senaryoya takılmam, görüntüye bakarım, özlediğim oyuncuyu da izler, sevdiğim müzikleri de dinlerim derseniz İnadına Yaşamak, Perşembe akşamları Kanal D’de.

Yazı Dipnot Tablet 141. sayısında yayınlanmıştır… Dipnot Televizyon yazılarını ve çok daha fazlasını Dipnot Tablet dergide okuyabilirsiniz.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza ÜCRETSİZ indirmek 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir