Mob City İzlemek Çok Havalı!

Merakla beklenen Mob City sonunda yayına başladı. İzlerken aklıma Walking Dead’i yıllarca ballandıra ballandıra anlatanlar geldi. Ben de şimdiden sosyal ortamların gündemi olacak Mob City adlı dizi hakkında birkaç satır yazayım dedim.

Proje ‘Esaretin Bedeli’ ve ‘Yeşil Yol’ gibi filmlerin yanı sıra “The Walking Dead”in de yönetmeni olan Frank Darabont imzalı. Üstelik bu kez sadece yönetmen değil aynı zamanda senarist olarak da projenin içinde. Dizinin yıllarca sosyal ortamlarda diğer projeler gibi konuşulacağını varsaydığımızda izlemiş gibi yapacağınıza zaten 6 bölüm, üstelik ilk iki bölüm seyri de keyifli izleyin gitsin derim. 🙂

Çok zamanım yok, oturdum mu birkaç bölüm izlerim, hem uzun uzadıya haftalar boyu dizi de takip edemem diyenler için iyi bir alternatif.  Mob City 2′şer saatlik 3 parça halinde, toplamda 6 bölüm yayınlanacak ve henüz hiçbir şey kaçımadınız daha 2 bölümü yayınlandı. Bölümleri türkçe altyazılı olarak internette mevcut, tabii siz “ingilizce” izledim de diyebilirsiniz. Ben karışmam…

Mob City
Mob City

Hikaye gerçek olaylara dayanıyor ve  John Buntin’in L.A. Noir: The Struggle for the Soul of America’s Most Seductive City adlı kitabından uyarlandı. Özetle polisler ve gangsterler arasındaki çekişmeyi göz önüne seriyor. “Oğlum dizide ne oldu inanmazsın” diye anlatabileceğiniz pek çok hikayeyi izlerken cebe atabilirsiniz.

Dizinin ilk yayın reytingleri çok parlak çıkmadı. “Değeri bilinmeyen diziler” listenize bir madde daha ekleyerek kolaylıkla bu diziyle sohbet açabilirsiniz. Dizinin tüm kalite öğeleri bir yana dizilerle, TV ile sosyalleşilen ülkemizde Mob City izlemek çok havalı olacak demedi demeyin.

Yazı Dipnot Tablet 143. sayısında yayınlanmıştır… Dipnot Televizyon yazılarını ve çok daha fazlasını Dipnot Tablet dergide okuyabilirsiniz.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza ÜCRETSİZ indirmek 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir