Ünlü Oyuncu Albüm Çıkarıyor

Tiyatro ve sinema sanatçısı Nilüfer Açıkalın, bir süre önce dijital platformda çıkardığı ‘Başka Şarkılar’ adlı albümüyle büyük ilgi gördü.

Nilüfer Açıkalın
Nilüfer Açıkalın

Şarkılarıyla milyonların beğenisini kazanan ünlü oyuncu, gelen övgülerden cesaret alıp bu kez yepyeni şarkılarını fiziki bir albümle müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

10 yıldır üzerinde sır gibi çalıştığı projeyi 6 ayda tamamlayan ünlü sanatçının ‘Başka Şarkılar’ adını verdiği ilk albümü önümüzdeki günlerde müzik marketlerindeki yerini alacak.

Albüm hazırlığı boyunca 40 şarkı biriktiren Açıklan, Anadolu Punk tarzında çıkaracağı albümümde Gökhan Dabak’la da iyi bir ikili oldu.
Ütopya Müzik etiketiyle çıkan albüm de; Pusula, Demli Şarkı, Kiraz, Gömlek, Hükümsüz, Mayna, Aklım Gitti, Kendine Emanet Ol, Derviş Baba.. gibi şarkılar yer alıyor.

Nilüfer Açıkalın:’’ Gökhan’la birlikte yıllar yılı şarkı yazdık söyledik, şimdi vakti geldi. İkimiz de yaşam biçimimize bu kadar uyan başka bir eğlencenin içinde olmuş muyduk hatırlamıyoruz. Rock ve Punk ve Anadolu izleği yolumuzu gökkuşağı renklerine boyamış. Bütün bunların izlerini benim öykülerimde ve Gökhan karikatürlerinde de sürdürmek mümkün Dinleyici çok eğlenecek orası kesin çünkü her şarkı çok farklı bir öykü anlatıyor. Bazen sağlam bir mizah, bazen lirik bir anlatım, bazen de oynatan kıpırdatan şapka uçurtan yeniliklerle dolu.Her şeyiyle çok çarpıcı, gurur duyduğumuz bir çalışma. Tiyatro ve sinema geleneğinden gelen biri olarak sahnede bu şarkıları söylemek, müzikle bu öyküleri anlatacak olmak beni çok heyecanlandırıyor.’’

Albüm, Ütopya Müzik etiketi ve İMM dağıtımıyla raflarda yerini alıyor. Sanatçı önümüzdeki günlerde konser programına başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir