Karagül’ün Serdar’ı Burak Çelik: Yakışıklığım Yeteneğimin Önüne Geçmemeli

Burak Çelik’in şöhret yolculuğu Best Model yarışmasıyla başladı… Tescilli yakışıklı Karagül ile oyunculuğa adım attı. Karizmasıyla iki kardeşi de aşka düşüren Karagül’ün Serdar’ı Burak Çelik ile Halfeti’yi, Karagül’ü, oyunculuğu ve hayata bakışını konuştuk. Dipnot Tablet Dergi’den Gizem Kaboğlu’nun sorularını yanıtlayan genç oyuncuyu daha yakından takımak ister misiniz?

Burak Çelik
Burak Çelik


Sence bir dizinin tutması için gerekli olan ne? Karagül’ün başarısının sırrı nedir?

Bir dizinin tutmasının sebebinin iyi bir senaryo, iyi bir oyuncu kadrosu ve yönetmen olduğunu düşünüyorum. Karagül’ün başarısının sırrı da bu…

Serdar sorunları olan ve kişisel güven problemlerini insan ilişkilerinde dışa vuran bir karakter. Aslında hepimiz gibi, bu kadar tanıdık olması nedeniyle inandırıcılığı da zor bir karakter… İnandırıcılık için dikkat ettiğin noktalar var mı?

Serdar karakteri aslında gercekten çok içimizden biri. Ben de iyi canlandırmak adına zaman zaman Serdar’ın yerime kendimi koyuyorum. Oynarken kendim de inanıp bunu oyunuma yansıtıyorum. Zor bir karakteri canlandırırken o rolün içinize sinmesi, kendinizden çok ayrı özellikler de bir karakter olsa bile bir şekilde kabullenmeniz gerekiyor.

 

Sonraki projelerde nasıl rollerle ekrana gelmek istersin?

Bundan sonraki projelerimde rol ayırt edeceğimi düşünmüyorum. Oyunculuğumu geliştirmek adına en zorunu yapmak için çalışmak istiyorum.

Oyuncu olarak ilk dizinde şehir dışında olmak gözünü korkuttu mu? Halfeti’de olmak nasıl?

Açıkcası ilk zamanlarda yapabilir miyim diye bir düşündüm çünkü daha önce İstanbul dışında hiç yaşamamıştım ama işimi severek yaptığım için zorluklarına da katlanmam gerekiyordu. İlk zamanlar bu durum gözümü korkutmuş olsa da ekibimizin de katkısıyla alışma sürecim uzun olmadı. Halfeti çok güzel bir yer ve insanları çok sıcak. Burada olmaktan mutluyum.

Sence bir hikayeyi veya karakteri oynanmaya değer kılan nedir?

Bir hikayeyi ya da karakteri oynamaya değer kılan gerçekçiliği ve benim için heyecan uyandırması. Karagül’deki karakter de benim için aynı hisleri uyandırıyor.

Burak Çelik Röportajı
Burak Çelik Röportajı

OTOPARKTA KEŞFEDİLDİM

Modellik kariyerinin başlangıcı bir otoparkmış. Hayatta şansa ve tesadüflere yer olduğuna inanıyor musun onu sormak istiyorum.

Evet babamın sahibi olduğu otoparkta tesadüfen beni keşfeden Ataberk Oral’la tanıştık. Önce Best Model yarısmasına hazırlanıp, yarışmaya katıldım sonrasında oyunculuğu daha çok istediğimi anlayıp oyunculuk üzerine eğitimler almaya başladım. Genel olarak şansa ve kadere inanırım.

‘Best Model of the World’ ve ‘Best Model of Turkey 2013’ birincisisin. Son yıllarda modelliğin oyunculuk için bir basamak olarak görüldüğü tezine nasıl bakıyorsun?

Günümüzde modellikten oyunculuğa geçmiş bir cok iyi oyuncu var ama her model oyunculuk yapabilir diye bir kaidenin olduğuna inanmıyorum çünkü oyunculuk daha teferuatlı bir iş ve iyi bir eğitimden geciyor. İyi oyuncu olabilmek adına kendine sürekli yeni şeyler katman gerekiyor.

Karagül Serdar
Karagül Serdar

 

Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde ve birçok başarılı oyuncudan özel oyunculuk eğitimi aldığını okudum. Sence bir oyuncuda muhakkak olması gereken şey nedir, seni oyuncu olmaya iten neydi?

Evet benim için cok güzel fırsatlardı. Dolunay Soysert, Ümit Çırak, Ayşegül Aydın gibi isimlerden oyunculuk dersi aldım. Bir oyuncuda olması gerekenler eleştirelere açık olmak ve oyunculuğu ilerletebilmek adına yenilikler katmaktan çekinmemek olduğunu düşünüyorum. Beni oyunculuğa iten en önemli faktörler ise daha iyi nasıl olabilirim düşüncesiydi…

 

ADINI VÜCUDUMA YAZDIRACAĞIM TEK KADIN ANNEM OLURDU

Vücudunun çeşitli yerlerinde dövmeler var, adını vücuduna yazdıracağın bir kadın oldu mu?

Evet vücudumun bazı yerlerinde sevdiğim dövmelerim var. Adını vücuduma yazdıracagım tek kadın ise annem olurdu. (Gülüyor)

Burak Çelik adı duyulduğunda insanların aklına ilk gelen sıfatın ne olmasını istersin?

Adımın anıldığında insanların aklına dış görünüşümden ziyade oyunculuğumdaki başarının gelmesini isterim. Bu konuda herhangi bir sıfat olabilir.

Yakışıklı oyuncu” olarak anılmayı haksızlık olarak görür müsün?

Haksızlık olarak görmüyorum ancak yakışıklılığın yeteneklerimin önüne geçmesini istemem. Dış görünüşümden ziyade yaptığım işlerle başarılarla anılmayı tercih ederim.

Röportaj: Gizem Kaboğlu

Dipnot Televizyon yazılarını ve çok daha fazlasını Dipnot Tablet dergide okuyabilirsiniz.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza ÜCRETSİZ indirmek 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir