AŞKIN SAVAŞÇISI ROMEO’DAN SEVDASI ALABORA BEYAZ ATLI PRENSE: Kadir Doğulu

Kadir Doğulu şimdilerde hepimizin aşina olduğu bir isim. Onu ilk nasıl tanıdığımızı hatırlıyor musunuz? Oraya gelmeden gelin hikayenin en başına dönelim.

Kadir_Dogulu
Kadir_Dogulu

19 Nisan 1982’de Mersin’de dünyaya gelen genç oyuncu 2000 yılından bu yana İstanbul’da. Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nü bitiren Doğulu’nun tam adının ise Abdülkadir Doğulu olduğu biliniyor. Beş kardeşin ikinci olarak hayata merhaba diyen Kadir Doğulu’nun kendisi gibi tanınmış bir isimle daha kardeş olduğunu artık bilmeyen yok. Bu tarz benim’in yıldızı stil danışmanı ve kuaför Kemal Doğulu’nun bir küçüğü olan Kadir Doğulu’nun tanınma macerası ise başka bir referansı beraberinde getiriyor. Hande Yener…. O noktaya elbette geleceğiz biraz daha aileden bahsedelim istiyorum. Annesi ev hanımı, babası işçi emeklisi olan Doğulu kardeşler babaları ABD’ye gidince küçük yaşta iş hayatına atılmış. 10 yaşında mahalle esnafının yanında işe başlayan Kadir, İstanbul’a ilk geldiğinde Frape, Refika, Cafe City ve Buz gibi pek çok mekanda garsonluk yapmış. Salomanje’nin mutfağında görev alan Doğulu,  House Cafe’nin ise eski işletmecisi.

Kadir Doğulu ve Ailesi
Kadir Doğulu ve Ailesi

Nasıl tanındı diye sorarsanız, kendisi gerçek aşkın savaşçısı “Romeo” olarak tanınmıştı. Hande Yener ile yaşadığı ilişkiyle gündeme genel Doğulu o dönem ünlü şarkıcının menajerliğini de yapıyordu. Hande Yener’in Romeo adlı şarkısının klibinde kamera karşısına geçen Kadir Doğulu bir daha ekranlardan uzaklaşmadı. Aslına bakarsanız bir daha da hiç bu kadar magazinel olmadı, aşklarını saklama gereği duymasa da önce işiyle ekrandaydı. Yufkacılıktan otelde komiliğe, bisiklet tamirciliğinden suculuğa, garsonluktan gece kulübü işletmeciliğine, menajerliğe kadar pek çok iş yapan Doğulu’nun son durağı ise şimdilik oyunculuk.

O her ne kadar kendisine “oyuncu” diyemeyeceğini ifade etse de çalışkanlığını saklamıyor, kendini çalışmadığı zamanlarda rahatsız hissettiğini söylemeden de edemiyor röportajlarında. Elçin Sangu ile başrollerini paylaştığı Sevdam Alabora dizisiyle ekranda boy göstermeye hazırlanan Kadir Doğulu’nun bundan önce Küçük Sırlar, Pis Yedili ve Fatih Harbiye dizileriyle izleyiciyle buluştuğunu da hatırlatmalıyım. Beyaz perdede ilk kez “Bir hikayem var” filmiyle yer alan oyuncu ayrıca “X factor” yarışmasının da sunuculuğunu üstlenmişti. Ünlü oyuncunun bu yıl ekrana gelecek “Ve kazanan” yarışmasında da mikrofonu eline alacağı kulislerde konuşuluyor.

sevdam-alabora-dizisi
sevdam-alabora-dizisi

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan oyuncunun motosiklet ve spor merakı da hayatı hakkında ünlemlenecek maddeleri oluşturuyor. Ayrıca Doğulu söyleşilerinde “Yemek işi benden sorulur” diyerek mutfaktaki iddiasını da ortaya koyuyor.

Neslihan Atagül Kadir Doğulu
Neslihan Atagül Kadir Doğulu

Aşk demişken… Sevgililerini saklamasa da ilişkilerini konuşmamayı yeğliyor yakışıklı oyuncu, sevgilisiyle pozlarını sosyal medyada paylşamaktan çekinmese de sorulan sorulara “O benim  kıymetlim” demekten öte bir cevap vermiyor. Sevgilisinde arayacağı özellikleri beyaz ten ve güzel ayak olarak belirten Doğulu’nun şimdilerde hayatında ise dizideki eski rol arkadaşı oyuncu Neslihan Atagül var. Fatih Harbiye adlı dizide başrolleri paylaşan Doğulu ve Atagül magazin sayfalarında sık sık birlikte boy gösterse de ilişkilerini dile pelesenk etmeme taraftarı. Bizde daha fazla uzatmayalım Sevdam Alabora ile noktalayalım istiyorum.

Düşman ailenin kızına aşık genci canlandıracak olan Kadir Doğulu’nun dizisi atv ekranlarına gelecek. Fan kitlesinin merakla takip ettiği oyuncunun en azından Pis Yedili’den sonra yaş skalası yüksek karakterleri canlandırması bence büyük artı. Fatih Harbiye’nin Macit’inden sonra kasabanın yakışıklı delikanlısının ihtirası izleyiciyi yakalayabilecek mi göreceğiz şimdiden diziye bol şans diliyorum.

İyi seyirler sayın izleyen…

Dipnot Televizyon yazılarını ve çok daha fazlasını Dipnot Tablet dergide okuyabilirsiniz.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza ÜCRETSİZ indirmek için tıklayınız. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir