Serkan Çayoğlu Kimdir? ONUN GÖZÜ ZEKİ KADINLARDA

Kiraz Mevsimi’nin yakışıklı Ayaz’ı Serkan Çayoğlu’nu tanıyor musunuz? Hiç sanmıyorum, şöyle buyurun tanıştırayım. 31 Mayıs 1987 doğumlu olan Çayoğlu bir ikizler burcu erkeği. Babası Giresun Alucura, annesi Gümüşhane Şiranlı. Kendisi Almanya doğumlu olan genç oyuncu Universitat Erlangen-Nürnberg’de ekonomi okurken modellik yapıyor, bir yandan da okulun tiyatro kulübünde görev alıyordu. Bir röportajında ilk keşfedilişini şöyle anlatmıştı: “Almanya’da noel zamanı özel marketler oluyor. Yolda yürürken iki fotoğrafçı geldi “Fotoğraf çekebilir miyiz?” diye sordular. “Evet, ama fotomodel değilim, fotoğraflar amatörce olur” dedim. “Olsun” dediler ve çektiler. En iyi çıkanları ajanslara gönderdim, o şekilde başlamış oldum.”

Kiraz Mevsimi
Kiraz Mevsimi

İKİZ KARDEŞİ VAR!

Serkan Çayoğlu İkiz Kardeşi
Serkan Çayoğlu İkiz Kardeşi

Kamera önü derslerine Türkiye’ye geldikten sonra başlayan Serkan’ın profesyonel derslerindeki hocaları da tanıdık; Ümit Çırak, Bahar Kerimoğlu ve Dolunay Soysert. Türkiye’ye gelişini hayatının dönüm noktası olarak tanımlayan ünlü oyuncu bir ikiz kardeşe sahip. Çift yumurta ikizi olan kardeşlerden büyük olanı ise 6 dakika farkla Erkan. Şimdilerde evli Erkan Çayoğlu’nun kendi ailesini kurması başlarda Serkan Çayoğlu’na bir hayli zor gelmiş. Söyleşilerinin yalancısıyım… Kendisi, ikiz kardeşiyle benzerliği sorusunu “Ne dış görünüş ne de kişisel olarak birbirimize benzemiyoruz. Bana “Sen daha sakinsin, öbürü biraz daha haylaz” derler. O babama benzer, ben daha çok anneme benziyorum.” olarak yanıtlasa da fiziksel benzerlik yorumunu size bırakıyorum.

Serkan Çayoğlu
Serkan Çayoğlu

HİNT MUTFAĞINDA İDDİALI, SUFLEDE ÜZERİNE YOK

1.87 boyunda olan Serkan Çayoğlu’nun çocukluk hayali ise çocuk doktoru olmaktı. Anne ve babasının etkisi olduğunu gülerek belirtiyor röportajlarında. Bağlama ve kaval çalan başarılı oyuncunun bir diğer hobisi ise yemek yapmak. Bir dönem futbol oynamaktan da keyif aldığını belirten Çayoğlu’nun iddialı olduğu mutfaklar ise Thai ve Hint mutfağı. Tatlılarda ise suflede bir hayli iyi olduğunu belirtiyor.

ONU HANDE YENER’İN KLİBİNDEN HATIRLAYANINIZ VAR MI?

İngilizce, Almanca ve Fransızca bile oyuncunun seyirciyle ilk tanışıklığı ise Kuzey Güney dizisinde oldu. Dizinin sezon finalinde Merve Boluğur’un İtalya’dan gelen arkadaşını canlandıran Serkan, sonrasında Zeytin Tepesi dizisinde rol aldı. Kiraz Mevsimi’nin Ayaz’ı olarak nam salan genç ismin rol aldığı bir diğer proje ise Hande Yener’in Ya ya ya adlı şarkısının klibi.

En kötü huyunun eleştirmek olduğunu anlatan Serkan Çayoğlu’nun hayallerinde ise Amerika, Londra ve Paris seyahatlerinin yanı sıra Küba yer alıyor. Hayranlarının sosyal medyada birbiriyle yarıştığı yakışıklı oyuncunun Ayaz’ın sürprizleri konusunda “Genç kızlar öyle bir adamı hayal etsinler ama bence çok da umutlanmasınlar derim” cümlelerini sarfettiğini hatırlatmam gerek. Serkan Çayoğlu’na kadınlarda en çekici gelen şey ise özgüven ve zeka. Haydi kızlar zekanıza kuvvet!

İyi seyirler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir