Son Dönemin Yükselen Yıldızı Erkan Kolçak Köstendil…

İki filmi birden vizyonda… Hem “Yok Artık” hem de “Kara Bela” ile gideceğiniz sinemanın salonlarının yarısında karşılaşacağınız ismi bir de dergiye taşımak istedik. Erkan Kolçak Köstendil ekranların yükselen yıldızlarından biri, yakında Kösem Sultan ile de ekranlara dönmeye hazırlanıyor… “Nereden çıktı bu adam” diyecekler için biraz uzun bir yanıtımız var, maziye uzanalım… 16 Ocak 1983 doğumlu bir oğlak burcu… Liseyi Bursa Atatürk Lisesi’nde tamamladıktan sonra yolu istanbula düştü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde okudu.

SER2815bbbb

BURSASPOR’DA KALECİYDİ, OYUNCU OLDU

Aslına bakarsanız oyuncu olma gayesi de biraz hayat getirisi onun için, Bursasporda kaleciydi, kendi deyimiyle şöyle oyuncu oldu: “ÖSS’den yüksek puan alamazdım çünkü rakamlarla aram iyi değildi. Spor Akademisi’ne girmek isterdim ama kaleci olduğum için çok hızlı koşamıyordum. Geriye konservatuvar kaldı.” Ünlü oyuncu Habertürk Gazetesi’ne verdiği röportajda okula giriş macerasını şöyle anlattı: “Lisedeki hocam Zuhal Köseoğlu beni konservatuvara yönlendirdi. İstanbul’a telefon açıp “Bir çocuk göndersem bakar mısınız?” dedi. Telefonun ucundaki kişi “Biz Bursa’dayız” diye yanıt verdi. 10 dakika sonra Erkan Can ile Ali Sürmeli okula geldi. Erkan Can bana “Shakespeare’i biliyor musun?” diye sordu. O dönem ‘Romeo+ Juliet’ adında bir film vardı. “Biliyorum, Leonardo DiCaprio” dedim. Erkan Can “Hay …, çok işimiz var” dedi. (Kahkahalar) Ardından İstanbul’a gelip konservatuvara girdim.”

erkan-kolcak-kostendil-3

İMZASI BULUNAN KISA FİLMLER ÖDÜLLERİ TOPLADI

İlk facebook dizisi olarak nam salan Mukedderat adlı projeyi yazıp yönetti. Yönetmenlik kariyeri de oyunculuk kadar dolu olan Köstendil, çektiği kısa film Vakit ile Galatasaray Üniversitesi Sinepark Kısa Film Yarışması’nda ‘En iyi senaryo, En iyi görüntü’ ödüllerini, Kral Midas Kısa Film Yarışması’nda ‘En İyi Film-En İyi Yönetmen’ ödüllerini ve 47.Antalya Altın Portakal Film Festivali‘nde Özel Gösterim hakkı elde ederek iyi senaryo, en iyi görüntü, en iyi yönetmen, en iyi film ödüllerini aldı. Ayrıca Amsterdam ve İstanbul’da çekimleri tamamlanan orta metraj film olan “Torbacının Esrarı” da filmografisinde yazıp yönettiği eserler arasında yer aldı. “Tarot”, “Inside The Door” adlı kısa filmlerde oyuncu olarak karşımıza çıkan Erkan “İtirazım Var” adlı filmde Süperman olarak, Yağmur: Kıyamet Çiçeği adlı filmde ise Şenol rolüyle izleyicilerle buluştu.

2014’TE YOUTUBE’UN EN ÇOK İZLENEN VİDEOSU KARLOS VE YAREN’İN YANARIM’I OLDU

Köstendil, tiyatroda da hem oyuncu hem de yönetmen olarak kariyerini sürdürdü. Yazıp, yönettiği ve oynadığı “Karşı Cinsle Tanışma Sanatı”nın ardından, tiyatro İkincikat’ta “AuT” adlı oyunda sahne alırken son olarak Melisa Sözen ile beraber Kalp Düğümü adlı oyunu sahneledi. Erkan Kolçak Köstendil adını birçok izleyicinin hafızasına nakşeden ise elbette TV projeleri oldu. M.A.T., Kurtlar Vadisi, Sakarya Fırat dizilerinin ardından gelen Merhamet, onun için yeni bir sayfa açıyordu. Dizide engelli bir karaktere can veren oyuncu beğeni kazanırken, Muhteşem Yüzyıl’da 4. Murat’ı ekrana taşıdı. Ulan İstanbul adlı dizide canlandırdığı Carlos ile ise kalplere tam anlamıyla taht kurdu. İzleyicide gülümseme yaratan Karlos ile Yaren aşkı hem Erkan Kolçak Köstendil hem de Şebnem Bozoklu için unutulmaz olarak nitelenirken, dizinin ömrü çok uzun olmasa da ekranlara yeni bir yıldız kazandırmıştı bile… Karlos ile Yaren’in düeti bugüne kadar youtubeda tam 63 milyon kez izlendi ve 2014 yılının Türkiye’de en çok izlenen Youtube videosu oldu:

 Böylece Erkan Kolçak Köstendil sokakta fotoğraf çektirilen, yeteneği meslektaşlarınca alkışlanan, izleyicilerden takdir toplayan ünlü bir isim haline geldi ve Ulan İstanbul ile 21.MGD Altın Objektif ödüllerinde Jüri Özel Ödülünü aldı.

erkan-kolçak-köstendil_848722

Biraz daha yakından tanıyalım onu… Karlos’un uçarılığı yanıltmasın, lunaparktaki kamikaze korkusunu bile okuldan mezun olunca yendi, şimdilerde ise Kösem’deki rolü için binicilik dersleriyle meşgul. Köstendil’in gecelerde yakalandığı magazin haberlerine de rastlamışsınızdır eminim, şaırmayın All dergisi’e verdiği röportajda da belirttiği üzere tam bir gece kuşu kendisi: “Gece 05:00- 06:00’ya kadar uyumam. Yıllardır öyleyim. Geceyi daha çok seviyorum. Belki de hoşuma gittiği konusunda kendimi ikna etmişimdir. Ama uyuyamıyorum işte.”

ERDOĞAN’A MEKTUP YAZDI, BLOG YAZISI FENOMEN OLDU

Yukarıda belirttiğim Bursaspor’da kalecilik yapma kısmına parantez açalım, başarılı oyuncu şimdilerde Galatasaray taraftarı. Artık halı saha maçlarına bile pek fazla çıkmasa da Erkan Kolçak Köstendil’in en büyük keyiflerinden biri her 10 erkekten 9’unun tutkusu olduğu üzere playstation. Yanarım şarkısıyla arabesk tutkunlarının kalbini çalan genç oyuncu da tam bir Müslüm Gürses hayranı, kendi şarkıları ve coverlarıyla nadir de olsa sahne de alan Erkan Kolçak Köstendil mizahi unsurlarla dolu şarkılarıyla kendi dinleyicilerini oluşturmaya başladı bile. Duyumlarım sahnesinin de bir hayli eğlenceli olduğu yönünde… İşte o şarkılardan biri:

Onun dinleyicilerin hayranlığını farkında olanlar ise yalnızca bizler değiliz, anlaşılan yapımcılarda buradaki pr değerini farkında… Öyle ki Erkan Köstendil Yok Artık filmi için seslendirdiği Yollar şarkısı ve eğlenceli klibiyle de sosyal medyada fırtınalar estiriyor: http://www.izlesene.com/liste/erkan-kolcak-kostendil

 Sosyal Medya demişken, kendisi Erkan Keka adlıyla görünür halde, yalnız micro blog paylaşımlarıyla var değil üstelik, birazcık araştırınca kendisinin 2013 yılında Gezi Olayları üzerinde yazdığı bir blog yazısına da ulaşmak mümkün. Yazının onunla birlikte popülerleşmesine şaşmasam da “Çırak’ın hikayesi” nin de metin olarak birçok kişi tarafından beğenildiği yazılan iletilerden anlaşılabiliyor. Yazı için: http://erkankeka.blogspot.com.tr/

erkan-kolcak-kostendil-roportaj

Özetle, Erkan yolu Bursa’dan İstanbul’a, kaleden sahnelere ve ekranlardan kalplere taşınan başarılı bir oyuncu. Sizler de Erken Kolçak Köstendil’i severek izleyenlerdenseniz vizyondaki iki filmi Kara Bela ve Yok Artık önerilerilerimiz, TV izleyicilerine ise yeni sezonda Kösem’de onu izleyebileceğinizi müjdeleriz. Şimdiden iyi seyirler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir