Burak Özçivit Kimdir?

KARA SEVDA’NIN KEMAL’İ BURAK ÖZÇİVİT’İN 10 PARMAĞINDA 10 MARİFET…
MODEL, KEBAPÇI, OYUNCU, YAPIMCI, FOTOĞRAFÇI…

Burak Özçivit Kimdir?
Burak Özçivit Kimdir?

Kara Sevda’sı ekranlarda fırtınalar estiren Burak Özçivit’i yakından tanımak ister misiniz? “Erkek güzeli”, genç kızların sevgilisi, karayağız delikanlı 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Oğlak burcu olan yakışıklı oyuncu aslen Gaziantepli. Ailesi pamukçu olan Özçivit’in soyadı da pamuğun içindeki çiğit maddesinden geliyor. Bir diğer aile işi ise kebapçılık olan oyuncunun Levent’te açtığı restoran da geleneği sürdürüyor. İstanbul’un ilk kebapçısını açan ailesinden övgüyle bahseden Burak Özçivit’in işletmesinin adı ise “Balibey”. Meraklılarına duyurulur…

OYUNCULUK VE YAPIMCILIKTAN SONRA SIRA YÖNETMENLİKTE
Kazım İşmen Lisesi mezunu olan Özçivit, Marmara Üniversitesi Fotoğrafçılık bölümünde okudu. Pek fazla gün yüzüne çıkarmasa da demeçlerinden anlaşıldığı kadarıyla bol bol hikayeler de yazan Burak Özçivit, eğitimi nedeniyle yönetmenliğe de gözkırpmayı ihmal etmiyor. Bir gün onu da kamera arkasında görürseniz şaşırmayınız…

Siz de “ama o gözler fotoğraf çekmekten çok bakılmak için var” diyen fanlarındansanız tebrik edelim, Burak Özçivit de sizinle hemfikir. Kendisinin en beğendiği yerleri de gözleri, üstelik anlamlı bakışlarının da altını çiziyor bir röportajında. Ancak bu etkileyiciliği ilk görüşte fark edemeyenler de var… 2003 yılında Best Model’a katılan Burak Özçivit yarışmada gelecek vadetse de ancak 2005 yılında yarışmaya yeniden katılarak birinci olmuş, dünya ikincisi ünvanına layık görülmüş. Keşfedilme hikayesi ise bir hayli ilginç, Hürriyet Gazetesi’ne verdiği demeçte o günleri şöyle anlatıyor: “Babam benden habersiz fotoğraflarımı Best Model’a göndermiş. Fakat bu fotolar seçici kurul tarafından çöpe atılmış. Organizatörler son anda durumu fark edince, benim resimler çöpten çıkarılıyor ve yarışmaya katılıyorum. Gerisi malum.. ”

Burak Özçivit Biyografi
Burak Özçivit Biyografi

BURAK ÖZÇİVİT, TAM BİR İŞKOLİK!
Modellik döneminde birçok markanın mankenliğini yapan genç ismin ilk oyunculuk deneyimi ise Eksi 18 adlı bir diziyle oldu. Kepek sorunu olan okurlarımız da kendisini rol aldğı şampuan reklamından hatırlayacaklardır, Özçivit’in reklam projeleri devam etse de modellik kariyeri sona ermiş durumda. Oyunculuğa adım atmasıyla podyumlardan uzaklaşırken işi dışında hiçbir şeyi de kafasına takmadığını vurguluyor.

Burak Özçivit, rol aldığı korku filmi Musallat ile henüz kariyerinin başında sinema madalyonunu da boynuna taktı. Başrollerini Özlem Yılmaz ile paylaştığı Zoraki Koca dizisiyle şöhretini perçinlerken, Baba Ocağı ile adını günümüz jönleri arasına yazdırdı. Muhteşem Yüzyıl’da Malkoçoğlu bıyıklarıyla özdeşleşen ünlü oyuncunun Küçük Sırlar dizisindeki çapkın karakteriyle fark yarattığını da hatırlatmalıyım. Çalıkuşu ile oyunculuk yelpazesini genişleten Burak Özçivit, Aşk Sana Benzer filmiyle de sinemada yeniden boy gösterdi. Son olarak Kardeşim Benim filmi ile sinemalara, Kara Sevda ile evlerimize konuk olan karizmatik oyuncunun kısa zamanda doldurduğu ve başarıyla ilerlediği projelere baktığınızda anlamak zor olmasa da kendisinin bir açıklamasının altını çizmeliyim, o bir işkolik. Öyle ki kendini yarış atı olarak tarif ederken ekliyor “6 yıldır doğru düzgün tatil yapmadım”.

Bunca çaba elbette ödüllerle de karşılık buldu. GQ dergisi, Galatasaray Üniversitesi, YTÜ Yılın Yıldızları Ödülleri, Elle Style Ödülleri, Haliç Üniversitesi ve İTÜ tarafından en iyi oyuncu ödüllerine layık görülen Burak Özçivit, yüzünün eskimesinden ise korkmuyor zira kendi deyimiyle sadece içine sinen projelere “evet” diyor…

Burak Özçivit Fahriye Evcen
Burak Özçivit Fahriye Evcen

1,5 GÜNLÜK TATİLİ VİYANA’YI POLİSİNİ HAREKETE GEÇİRDİ
Röportajlarında olgun yanıtları ve olumlama üzerine bakış açısıyla dikkat çeken Burak Özçivit’in magazini ne kadar dikkate almasa ve magazinel soruları “eyvallah” ile geçiştirse de göz önünde bir ilişkisi mevcut. Başarılı oyuncu meslektaşı Fahriye Evcen ile aşk yaşıyor. İlişkilerini gözden uzakta yaşamak için çıktıkları yurt dışı tatilinde bile hayranlarının oteli basmasıyla yine basına yakalanan ikilinin mutlu birliktelikleri hayranlarının da tebrik ve beğenilerini kazanıyor. Viyana’ya çıkartma yapan Özçivit bakın o günü nasıl anlatıyor: “Fahriye’yle yılbaşını geçirmek için topu topu 1,5 günlüğüne Viyana’ya gittik. Neyse ben Instagram’da orada çekilmiş bir fotoğraf paylaştım, sonra gezdik eğlendik, uçağa yetişmek için otele döndük. Baktım lobide 20 kişi falan var, bizi bekliyorlar. O kalabalık da büyüdü büyüdü 700-800 kişiye kadar ulaştı. 11 araba ve 65 tane polis ancak bastırdı izdihamı. Havaalanına ancak polislerle gidebildik. Viyana kapılarına Kanuni dayandı ama galiba biz fethettik. (Gülüyor)”

İşkolik oyuncunun sevgilisi dışında aşık olduğunu ilan ettiği “şeyler” de eminim sizi şaşırtmayacak: “işi” ve Fenerbahçe… 150 dakika dizi çeken ve haftada 6 gün, günde 18 saat sette olan Özçivit sevgilisi ile bol bol mesajlaştığını da sözlerine ekliyor röportajlarında. Kara Sevda’nın başarısı göz önüne alınırsa kısa tatiller ve mesajlar da devam edecek gibi görünüyor. Yakışıklı oyuncuya başarılar dilerken hatırlatalım, Kara Sevda her Çarşamba Star tv’de, Kardeşim Benim ise hala bazı salonlarda vizyonda.

İyi seyirler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir