Kore Dizileri Türkiye’de Fırtına Gibi Esiyor!

Yıl 2005… TRT’de yayınlanan “Düşlerimin Prensi” dizisi ile hikaye başlıyor. Zamanla şu an 67.000 kayıtlı üyesi bulunan Korea-Fans forumu ile Kore dizileriyle tanışan izleyiciler birbirleriyle etkileşim kuruyor ve yeni diziler, filmler keşfederek Kore kültürüne yakınlaşıyor. Öyle ki Mersin’de Korekolik adlı bir dergi bile yayınlanmaya başlıyor. 2009 yılında görünür olan ilgi zamanla yapımcıların da kitleyi fark etmesini sağlıyor. (Kore dizileri hayranlarının dizilere dvd veya online izleme yöntemleriyle ulaştıklarını da belirtmeliyim.)

Kore Dizileri
Kore Dizileri

Bir Aşk Hikayesi, Aşk Ekmek ve Hayaller gibi diziler Kore dizilerinden uyarlanırken yeni başlayan diziler üzerine “uyarlama mı” spekülasyonları dönüyor. A Gentleman’s Dignity iddiası şimdilerde Kiraz Mevsimi dizisi için konuşuluyor örneğin ve ekrana gelmeye hazırlanan bir diğer proje Günahkar’ın Nice Boy adlı diziden uyarlanacağı bilgisi forumlarda Kore fanlarını ateşlemiş durumda.

Okumaya devam et Kore Dizileri Türkiye’de Fırtına Gibi Esiyor!

Aşk Ekmek Hayaller 1. bölüm notları

Aşk ekmek hayaller ilk bölümüyle bu akşam ekrana geldi. Bu merhabayı nasıl buldun diye soranlara kısa kısa notlar yazmak istedim.

– Müjde Ar’ı çok seven ben dizinin başına bu motivasyonla oturdum ve hikayenin bel kemiğinin onun canlandırdığı karakter olduğunu görünce mutlu oldum. İrem Altuğ’un da çok iyi bir seçim olduğunu söylemeliyim, doğum sahnesini öyle bir canlandırmış ki hayran kalmamak elde değildi.

-Berna Laçin’in bir perukla 20’li yaşlarında görünebileceğini zannetmek ise fazla iyimserlik olur. Berna Laçin zaten yaşı ile çok güzel olan bir kadın. Onun gençliğini başkası oynasaydı, o kendi yaşında bir anne olarak ekrana gelseydi. O kötü peruk da neyin nesi? Haydi onu da geçtim, 90’lı yıllarda bile sarı saçlı olarak tanıdığımız Laçin’i kahverengi saçlarla izleyicinin doğal karşılayabileceği nasıl bir yanılgıdır.

Aşk Ekmek Hayaller
Aşk Ekmek Hayaller

Okumaya devam et Aşk Ekmek Hayaller 1. bölüm notları