BENİ BÖYLE SEV’İN YILDIZI EDA ECE: AMACIM ÜNLÜ OLMAK DEĞİL

Pis Yedili’den sonra Beni Böyle Sev ile ekranda olan güzel oyuncu Eda Ece ile Dipnot Tablet için söyleştik. Büyük hayran kitlesiyle fark yaratan Ece, sempatikliği ve içtenliğiyle beğeni topluyor. Siz de genç oyuncuyu biraz daha yakından tanımak isterseniz buyurunuz:

Eda Ece Röportajı
Eda Ece Röportajı

Şu önermeye katılır mısın: “Ekrandaki tüm diziler birbirinin aynı.” Sence ekranda fark yaratmak için ne tür riskler alınmalı?

Evet çoğu diziyi izlerken hikayelerin çoğunlukla benzer oldugunu görüyoruz. Temelde hikayeler benzer mesajlar veriyor, zaten dünyada da böyle örnekler ama farklı bir dille anlatmak fark yaratıyor ve ilgi çekiyor. Bu tarzda işlenen dizilerde izleniyor zaten. Risk alınmalı… Yeni şeyler denenmesi taze kan olur, yeni nesilden yeni fikirler çıkabilir.

Okumaya devam et BENİ BÖYLE SEV’İN YILDIZI EDA ECE: AMACIM ÜNLÜ OLMAK DEĞİL

Beni Böyle Sev: Arabesk Soslu Yeni Gençlik Dizisi

Beni Böyle Sev dizisi geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle ekrana geldi. Bu yazının yayımlandığı saatlerde ise ikinci bölümü ekranda olacak. Kısaca dizi eleştirisine başlayalım o halde, izlerken benim aldığım notlarla değerlendirirsiniz ikinci bölümü.

Dizinin en çok eleştiri alan noktası elbette her izleyicinin fark ettiği üzere bize yeni bir hikaye anlatmaması. Hikaye bildik, konu klişe ama ilginçtir sıkılmadan izletiyor kendini. Bir sözlük yazarı “İçine arabesk karışmış gençlik dizisi” özetinde bir entry yazmış dizi hakkında, gördüğüm en net tespit… Orhan Gencebay’ın sesiyle renklenen dizi genç kadrosunun yanında deneyimli isimlerle de bilindik bir hikayeyi izlenilir kılıyor, ki kadroya birazdan değineceğiz.

Arabesk müziğin dizilerin yeni formülü olduğunu belirteyim tam bu noktada. Öyle ki zamanında arabesk müzik yasağının en belirgin mecrası olan devlet televizyonunda pazartesi akşamları arabesk tema müzikleriyle dolu dizilere ayrılmış durumda. Nasıl da net bir Türkiye hikayesi değil mi? İzleyici önce Orhan Gencebay ardından Ferdi Tayfur dinliyor pazartesi akşamları TRT’de. Üstelik yayın akışında yer alan iki dizi de gençlik dizileri yani gençlerin son yıllarda coverlarla, remikslerle yeniden keşfettiği arabesk müzik TRT’nin reyting formülü şimdilerde…

Gençlik Dizilerinin Sevilen İsimleri Beni Böyle Sev’de Bir Arada

Dizinin castı yapılırken de genç izleyicilerin diğer gençlik dizilerinden tanıdığı simaların seçilmesine de özel gösterilmiş belli ki. Melekler Korusun’un başrolü Alper Saldıran ile Leyla Mecnun’un Sedef’i Zeynep Çamcı başrollerde. Kavak Yelleri’nde rol alarak üstünden yıllar geçmesine rağmen Gönül Öğretmen olarak hafızalara kazınan Didem İnselel ve yine aynı dizi ile genç izleyicilerle buluşan Altan Gördüm, Behzat Ç’nin Memduh’u Güven Kıraç, Elde Var Hayat’ın sevilen oyuncuları Erdem Akakçe ve Bala Atabek, Sudan Bıkmış Balıklar’ın depresif genç kadını Burcu Altın ve Artiz Mektebi’yle ekranlara merhaba dedikten sonra Düşman Kardeşler ile yıldızını parlatan Burcu Biricik dizinin oyuncuları arasında yer alıyor. Lale Mansur’un da dizi kadrosunda olduğunu not düşmezsem olmaz…

Pazartesi’nin değişmez dizisi Leyla İle Mecnun’dan önce yayınlanan Beni Böyle Sev, Leyla ile Mecnun izleyicilerinin de olumlu yorumlarını aldı sosyal medyadan anladığım kadarıyla . Halbuki ben yayın gününü duyduğumda daha önce Leyla ile Mecnun’da başrol oynamış bir oyuncunun yeni hikayesinin eski dizisinin öncesinde yayınlandığında ne kadar inandırıcı olabileceğini sorgulamıştım. Galiba boşuna kuruntu yapmışım…

Yapımcının Gençlik Dizisi Tecrübesi Fark Ediliyor

Elde Var Hayat dizisi ile Türkiye’deki gençlik dizisi anlayışına entrikası az ve samimi bir soluk getiren ve uzun süre ekranda yer alan diziyle birçok ödül alan BSK Yapım’ın yapımcısı olduğu Beni Böyle Sev, gençlik dizisi deneyimini bu hikayede de belli ediyor.  Ekranda gençlik dizilerinin en kötü örneklerinden biri Bizim Okul yer alırken Beni Böyle Sev bilindik bir şeyler anlatsa da kaliteli bir iş olarak ilk bölümden izleyicinin beğenisini kazanıyor.

Elbette ilk bölüm ile büyük laflar etmek zor ancak Beni Böyle Sev de Elde Var Hayat gibi sessiz sedasız başarılı bir ekran seyri sürdürecek gibi geliyor bana. Yolu açık olsun…