Asla Vazgeçmem’in Hazal’ı İpek Elban: Zor Unutulan Kadınlardanım

Asla Vazgeçmem’in plaza kadını, Hazal’ı İpek Elban ile bir akşam yemeğinde bir araya geldik, Dipnot Tablet okurları için içten bir söyleşi gerçekleştirdik. Röportaj boyunca güler yüzüyla sorularımızı yanıtlayan Elban, oyunculuk kariyerinden aşk hakkında sorularımıza da samimiyetle cevap verdi. İpek Elban oyuncu, müzisyen ve röportaj sonrası öğrendiğim kadarıyla bir çiğköfte uzmanı, adeta mutfak sanatçısı… Açık sözlü, bolca maharetli ve güleryüzlü oyuncunun açıklamalarıyla sizleri baş başa bırakıyorum…

Asla Vazgeçmem Hazal Kim
Asla Vazgeçmem Hazal Kim

YILMAZ ERDOĞAN GEL DEMESEYDİ, OYUNCULUĞU BIRAKIYORDUM

Hakkındaki bilgilerde çok fazla boşluk var dolduralım istiyorum. Üsküdar Musiki cemiyetinde eğitim almışsın, oyunculuk eğitimi mevcut mu?

Ayla Algan’dan Ekol Drama’dan eğitim aldım. Sonra Akademi Kenter’e girdim. Vedat Sakman, Hakan Gerçek ve ben bir şiir dinletisi yaptık sonrasında da BKM geldi.

Okumaya devam et Asla Vazgeçmem’in Hazal’ı İpek Elban: Zor Unutulan Kadınlardanım

Şükrü Özyıldız Cine Dergi Röportajı: “TUHAF BİR ADAMIM”

Benim Hala Umudum Var’ın başrolü Şükrü Özyıldız ile oyun provası sonrası Oyun Atölyesi’nde buluştuk. Tüm yorgunluğuna rağmen yüzünden gülümsemeyi eksik etmeyen ünlü oyuncu Cine Dergi adına Gizem Kaboğlu’nun sorularını içtenlikle yanıtladı. Dizinin başarısından çocukluk anılarına, mesleki ideallerinden kişisel meraklarına kadar pek çok konuda sorularımızı yanıtlayan Özyıldız, hayranlarına kendisiyle ilgili tüyolar vermekten de kaçınmadı. Doğallığı ve samimiyetiyle dikkatleri üzerine çeken genç oyuncuyu sizlerle başbaşa bırakıyoruz:

Şükrü Özyıldız Röportajı
Şükrü Özyıldız Röportajı

Okumaya devam et Şükrü Özyıldız Cine Dergi Röportajı: “TUHAF BİR ADAMIM”

Benim Hala Umudum Var Hangi Diziye Benziyor?

Benim Hala Umudum Var dizisinin yapımcısı Gold Film, başarılı işlerle her yıl ekranda fark yaratıyor. Bu yıl başlayan Benim Hala Umudum Var da onlardan biri… Yazın en çok izlenen dizilerinden biri olan BHUV’ın konusu ise dikkatli izleyicilere tanıdık geliyor. Benim Hala Umudum Var, yıllar önce ekrana gelen Şöhret’e oldukça benziyor.

Benim Hala Umudum Var’ın konusunu bildiğinizi varsayarak Şöhret’in ilk bölüm özetini size hatırlatarak karşılaştırmanızı rica ediyorum:

Şöhret: Gülşen kardeşleri ve annesiyle yaşamaktadır. Çalıştığı butiğin müşterileri sanat ve medya dünyasının ünlü isimlerinden oluşmaktadır. Müşterilerden birinin düzenlediği partiye şans eseri giden Gülşen, ülkenin en ünlü sanat müziği sanatçısının oğlu Mert ile tanışır. Mert, Gülşen hakkında hiç bir gerçeği bilmemektedir. Büyük aşk başlamıştır. Daha sonra butik müşterilerinden biri Gülşen’e oyunculuk teklifi yapar. Gülşen, teklifi kabul eder ve şöhret olur.

 

Benim Hala Umudum Var, Şöhret’ten Daha İyi Ama…

Benim Hala Umudum Var da gelecek bölümlerde bir yıldızlaşma hikayesine döneceğinin sinyallerini taşıyor. İki dizinin benzerliği yalnızca senaryoyla sınırlı değil, dizilerin yapımcısı ve senaristi de aynı: Gold ve Deniz Akçay. Köksüz gibi bir filme imza atan Akçay’ın ekrana dönüşünün böyle olmasını beklemiyordum doğrusu. Benim Hala Umudum var güzel bir iş, senaryosu da ekrana bağlayacak cinsten ama risk taşımayacak kadar tanıdık.

Şöhret ve Benim Hala Umudum Var’daki ortak noktalardan biri de iki dizide de ağabey rolünü oynayan oyuncu… Burak Altay her iki dizide de kardeşinin en yakın arkadaşına aşık bıçkın delikanlı olarak ekranda.

Kuşkusuz Benim Hala Umudum Var dramatik olarak Şöhret’ten daha sağlam. “Üveylik” konusunun işlendiği dizide bu kez bir de annenin işlediği bir cinayet var. Tüm bunlar dizinin satır aralarının daha dolu olduğunun göstergesi. “Aynı iş tekrarlanıyor” demek bu nedenle hak yemek olur ancak bu benzerliği görmezden gelmek de en başta Şöhret’in hakkını yemektir.