Firuze Dizisi: Acelen Ne, Bekleseydin Firuze…

TV’de yeni sezon açıldı ancak son birkaç yıldır olduğu gibi bu yıl da iddialı kimi işler Ocak’ta ekrana gelecek. İddiası medya kulislerinde konuşulan bu işlerden biri de Firuze… Mahsun Kırmızıgül’ün yeni projesi olan dizinin ilham kaynağı Aysel Gürel’in meşhur Firuze şarkısı, dizi Tarkan’ın yeniden gündeme getirdiği şarkının popüleritesinden de nemalanacak. Senaryosunu her okuyanın çok iyi bulduğunu duyduğum dizi için seçilen oyuncular ise ne kadar başarılı seçimler tartışmaya açmak gerek.

Firuze Dizisi
Firuze Dizisi

Kendi sesiyle oynamadığı sürece 1-0 geride olan ve olacak Fırat Çelik ile göz devirip dudaklarını kulaklarına doğru germekten başka mimiğini göremediğim Ceyda Ateş’in yanında Ceren Hindistan ve Haluk Piyes’in de mükemmel tercihler olduğunu söyleyemem. Haluk Piyes’in uzun süredir ekranda tutan bir işi ve akıllara kazınan bir oyunculuğu olmadığı malum, Ceren Hindistan ise işinden çok özel hayatıyla gündemde olan bir isim.

Firuze dizisi ekibi senaryoya o kadar kafa yormuş, zaman harcamış ki casta ayıracak vakit bulamamış herhalde… İster istemez soruyorum, acelen neydi gelecek sezonu bekleseydin Firuze

İzleyici olarak duyumlardan referansla bu senaryodan keyif alma ihtimalimi saklı tutsam da, şimdiden dizinin yönetmeni Cemal Şan’a bu oyuncu kadrosuyla çalışacağı için sabır diliyorum.

Yazı Dipnot Tablet 132. sayısında yayınlanmıştır… Dipnot Televizyon yazılarını ve çok daha fazlasını Dipnot Tablet dergide okuyabilirsiniz.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza ÜCRETSİZ indirmek için TIKLAYINIZ