Gizem Kaboğlu Kimdir?

Gizem Merve Kaboğlu
Gizem Merve Kaboğlu

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldum. atv haber merkezi’nde ve Radyo Marmara’da yaptığım stajlarla deneyim kazandım. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nda “Eleştirel haber okuryazarlığı” eğitimi gördüm.

Muhabir, editör ve televizyon eleştirmeni olarak Televizyon Gazetesi.com’a emek verirken Dipnot.tv haber sitesinde editörlük yaparak kariyerimi sürdürdüm.

2. ve 3. Antalya Televizyon Ödülleri’nde jüri üyesi olarak üstlendim. Televizyon analizleriyle dergilerde yazılar yazmaya devam ederken, Çiçeksepeti.com’da da uzun süre editörlük yaptım. Ardından yine Çiçeksepeti bünyesinde Pazarlama İletişimi Uzmanı olarak çalıştım.

Blue Array Academy’den uluslararası geçerliliği bulunan SEO management sertifikası sahibiyim. Şimdilerde dergilerde, web sitelerinde yazı ve röportajlara, dijital ajanslarla işbirliği içinde içerik editörlüğüne devam ediyorum.

Senaryo Çalışmalarım

atv ekranlarına gelen Kaçın Kurası, Fox tv’de yayınlanan Ferhat ile Şirin adlı dizilerde, Hürkuş: Göklerdeki Kahraman, Kızım ve Ben adlı sinema filminde, senaryo çalışmalarında görev aldım.

Danışmanlık Çalışmalarım

Tüm bunlara ek olarak 1 yıllık, MEB onaylı Aile Danışmanlığı eğitimi aldım. MEB onaylı Profesyonel Aile Danışmanıyım. Mindfulness Temelli Stres Azaltma ve Amy Salzman’ın Still Quiet Place Çocuk farkındalık programına katıldım. MBCT programı katılımcılığım sürüyor. Uzman psikolog ve mindfulness eğitmeni ortağımla beraber, danışmanlık ve Mindfulness eğitimi veren bir girişimim bulunuyor. Tüm işlerimle eşzamanlı olarak aile danışmanlığına devam ediyorum. Ayrıca İstanbul Üniversitesi çocuk gelişimi bölümü lisans öğrenciliğini sürdürüyorum. ( Mindfulness Nedir merak ederseniz, aynı zamanda editördüğünü sürdürdüğüm diğer sitemden bilgi alabilirsiniz.)

 

“Gizem Kaboğlu Kimdir?” üzerine 7 yorum

      1. kızıl saçtan o zaman, 80-83 arası göstermektesin. şaka şaka, biz kadınların en hassas konusudur yaş meselesi, hassasiyetini dışa vurduğun anda gıdıklanırsın, burdan arkadaşına selamlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir