YALANCI, ROMANTİK, YALNIZ BİR BABA: KARŞINIZDA POYRAZ KARAYEL

Poyraz Karayel geçtiğimiz hafta ekranlardan izleyicisine merhaba dedi. Dizinin analizine geçmeden önce konuyu bilmeyenler için not edelim:

Poyraz, dibi görmüş bir adam. Hayatta sevdiği, değer verdiği her şeyi ailesini, mesleğini, karısını ve oğlunu kaybetmiş. Bütün bu dertlerle dalga geçerek ayakta kalmış. Canından çok sevdiği oğlunu, kayınpederi Ünsal’dan almak için çaresizlik içinde düşünürken, oğlunu almak için eski amiri Mümtaz, ona bir teklif yapar. Bahri Umman adlı bir mafya babasının yanına girecek ve ona bilgi sağlayacaktır. Çaresiz kalan Poyraz, bu teklifi kabul etmek zorunda kalır. Bu arada Ayşegül diye bir kızla tanışmıştır. Poyraz, kendi başını belaya sokma konusunda uzman olduğundan, Ayşegül’ü de her belanın içine katmayı başarır. İkili, ilk andan itibaren birbirlerinden hoşlanmışlardır. Ne var ki bu iki yaralı, yorgun ve yalnız insan için aşk imkansız gibi görünmektedir. Çünkü Ayşegül, Poyraz’ın patronu Bahri Umman’ın kızıdır ve üstelik Poyraz bu gerçeği Ayşegül’den saklamak zorundadır.

Poyraz-Karayel-Dizisi
Poyraz-Karayel-Dizisi

Okumaya devam et YALANCI, ROMANTİK, YALNIZ BİR BABA: KARŞINIZDA POYRAZ KARAYEL

Kara Para Aşk: Bu Denklem İşler!

Sıradan bir hayat yaşayan Ömer’in nişanlısı yaşlı bir adamın aracında ölü bulunuyor ve senaryo ilerledikçe öğretmen olan genç kadının kara para aklayan bir çetenin elinde kurye olduğunu öğreniyor. Araçta bulunan yaşlı adamın da kara para işinin içindeki bir taş ihracatçısı olduğu öğreniliyor ve adamın kızı Elif ile Ömer bu gizemli kurguyu çözmeye çalışırken birbirine aşık oluyor.

Kara Para Aşk Dizisi
Kara Para Aşk Dizisi

Karadayı, Yer Gök Aşk ve Lale Devri gibi dizilerde imzaları olan Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat ikilisinin bence şimdiye kadarki en iyi işi Kara Para Aşk… Tüm bu heyecan verici dedektiflik meselesi içinde Kara Para Aşk temelinde bir klişeyi barındırıyor: Zengin kız fakir oğlan aşkı… Ancak bulmaca o kadar gizemli ki ve net olarak söyleyebilirim Kara Para Aşk bilinen aşk vurgusuna karşı sezonun en iyi dizilerinden biri.

Okumaya devam et Kara Para Aşk: Bu Denklem İşler!