Efes Kızıydı, Şimdi Sevilen Bir Oyuncu: Demet Özdemir

Sana Bir Sır Vereceğim, Türkiye’de ilk kez geniş fan kitlesi edinen dizi oldu. Dizinin kazandırdığı iki isim ise Ekin Koç ve Demet Özdemir’di. Doğaüstü güçleri olan gençlerin fantastik hikayesini ekrana taşıyan dizinin ardından Demet Özdemir, Kurt Seyit ve Şura dizisi ile ekranda boy gösterdi ve ardından Çilek Kokusu ile izleyicilerle buluştu. Duru güzelliği Özdemir özellikle teenage olarak anlandırılabilecek izleyici grubunun deyimiyle onların adeta prensesi.

Demet Özdemir Efes Kızı
Demet Özdemir Efes Kızı
Demet Özdemir Efes
Demet Özdemir Efes
Efes Demet Özdemir
Efes Demet Özdemir

PONPON KIZDI, OYUNCU OLDU

Başarısı yaş tahmininizi yükseltmesin, kendisi 26 Şubat 1992 doğumlu ve balık burcu. Kocaeli il sınırları içinde dünyaya gelen Demet Özdemir, 3 kardeş. Anne babasının ayrılmasından sonra İstanbul’da yaşamaya başlayan Özdemir, dansa olan ilgisini küçük yaşlarda fark edip dans kurslarına gitti. Yarım bıraktığı okulu akşam lisesi ile tamamlayan genç kadın, Efes kızlarına katılarak dansta profesyonelleşti. Spor meraklısı izleyiciler arasında fenomen haline gelen Efes kızları ekibinde estetik ve seksi danslarıyla baş döndüren Demet Özdemir, Mustafa Sandal’ın klibinde de dansçı olarak kamera karşısına geçti.

Demet’in bir diğer klip deneyimi ise Sana Bir Sır Vereceğim dizisi oyuncularıyla beraber düet yaptıkları Bora Cengiz’in “Sevsek Mi?” şarkısı oldu. 

İLK DİZİSİ ÇİLEK KOKUSU DEĞİL

Şöhret basamaklarını tırmanmadan önce dansta tecrübe edinen güzel oyuncu bir havayolu firmasının güvenlik filminde de rol aldı. “Gözüm bir yerden ısırıyor” diyenler onu uçuş filminden hatırlayabilirler.

Oyunculuğun hayatında tesadüf olmadığını vurgulayan genç oyuncu “Dans ederek para kazandım. Oyuncu olmak istediğimde ise kazandığım paraları eğitimime harcadım. Çok çalıştım, emek verdim ve karşılığını aldığımı düşünüyorum.” diyerek emeğinin altını çizdi. Oyunculuk eğitimini Şahika Tekand’dan alan Özdemir, kısa süre sonra Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde rol aldı. Aylin ile gençlerin kalbini kazanan Demet, Kurt Seyit ve Şura isimli dizide ise Alya karakterine can verdi. Çilek Kokusu dizisi öncesi bir de Tut Sözünü adlı filmde oynadığını hatırlatırken, Çilek Kokusu dizisi ile 2015 yazında fırtına gibi estiğini söylememek haksızlık olurdu. Başarısını kış dizileri karşısında gösteremeyen dizi yine de sosyal medyanın gözdeleri arasında…

Çilek Kokusu
Çilek Kokusu

HİÇ DİYET YAPMAMIŞ KADINLARDAN…

Hakkındaki özel bilgilere gelirsek, Radikal Blog’a verdiği röportajda hayatındaki insanların olmazsa olmaz özelliği olarak dürüstlüğü gösteren genç oyuncunun dans dışındaki bir diğer tutkusu ise polisiye kitaplar. Hayatı boyuncu hiç diyet yapmamış olanlara hayranlık ve imrenerek bakan birçok kişiye hedef olmayı göze alarak yemek yemeği çok sevdiğini ve diyet yapmadığını söyleyen Demet’in mutfakta iyi olduğunu da satır aralarından anlıyoruz. Çilek Kokusu izleyicileri için merak gidereyim, Vatan Gazetesi’nde yer alan söyleşiye göre kendisi pasta yapmayı bilmiyormuş ama en sevdiği pastalar çikolatalı ve vişneliymiş.

Şimdilerde Mahir Günşiray, Laçin Ceylan gibi usta isimlerle kamera karşısına geçen Demet Özdemir’in hayalleri arasında ise Çetin Tekindor ve Uğur Yücel ile rol almak var.

Demet Özdemir Kimdir
Demet Özdemir Kimdir

ANKETLERİNİN BİRİNCİSİ O!

Kahverengi gözleri ve siyah saçları ile cazibe uyandırırken büyük dudakları ile kıskanan bakışların odağı olan Demet Özdemir sosyal medyadaki gücüyle meslektaşlarına parmak ısırtıyor. Radikal Gazetesi’nin yaz başında yaptığı “”Sizce bu yaz hangi dizinin güzeli ekranlara damga vuracak?” konulu anketine yaklaşık 7000 kişiden oy gelmiş ve tartışmasız bir şekilde anketi baştan sona açık ara farkla önde götüren Demet Özdemir, %29’luk bir oy oranıyla birinci sırayı elde etti. Geçtiğimiz yıllarda bir internet sitesi tarafından “Twitterda yılın en iyileri” ve “Yılın En İyi Dizi Kadın Oyuncusu” seçildi. Yine bir web portalının yaptığı Fan Faktör 2 Kristal Ödüllüne layık görüldü.

Demet Özdemir Sevgilisi
Demet Özdemir Sevgilisi

DİZİ AŞKI GERÇEK OLDU

Gülümseyen yüzüyle Yedikule Hayvan Barınağı Sevgi Günü’nde gönüllü olarak barınaktaki hayvanlar için yardım projesine de destek olan Demet Özdemir şimdilerde ise işinin yanında partneri Yusuf Çim ile aşk iddialarıyla gündemde. Geçtiğimiz aylarda röportajında sorulan bu soruya gülerek şu yanıtı verdi: “Bu soruyu cevaplamam gerekirse; bir sevgilim var.” İkili birlikteliklerini inkar etmiyor ancak sorunun net bir yanıtı yok, elbette yorum size kalmış. Bana kalırsa görünen köy kılavuz istemiyor…

Kertenkele’nin Melis’i Dilşad Şimşek “Kertenkele Setinde Egoya Yer Yok”

Sana Bir Sır Vereceğim ile kitlelerce tanınan şimdilerde Kertenkele’nin Melis’i olarak karşımıza çıkan Dilşad Şimşek ile Dipnot Tablet okurları için söyleştik. Fan kitlesinden, yeni sinema projesinden, Kertenkele’den ve elbette aşktan konuştuk. Gülücük dolu bir söyleşi sizleri bekliyor:

Dilşad Şimşek Röportaj
Dilşad Şimşek Röportaj

Ekranda ani duygu değişimleri olan karakterlerin daha çok ilgi gördüğünü düşünüyorum. Şöyle ki izleyici sevip sevemediği ikilemine düşünce o karakter tutuyor. Melis de biraz böyle, ne dersin? 

Kesinlikle. Ben de ilk defa böyle bir karakteri canlandırıyorum. Ne yalan söyleyeyim alışana kadar ben kendim bile garipsemiştim karakterimi. Kolay değil aslında. Sürekli çizginizin dışına çıkıyorsunuz. Melis kurnazlık, oyunlar peşindeyken onu gerçekten kötü biri zannedebilirsiniz ama bir anda saflaşıp yumuşaması… (Gülüyor) zor biri.

  Okumaya devam et Kertenkele’nin Melis’i Dilşad Şimşek “Kertenkele Setinde Egoya Yer Yok”

KİRAZ MEVSİMİ’NİN OLCAY’I: GENÇLİK DİZİLERİ İDOL BOŞLUĞUNU DOLDURDU

Nezih Cihan Aksoy, Sana Bir Sır Vereceğim ile tanındı, Kiraz Mevsimi ile fenomenleşti. Kiraz Mevsimi’nin Olcay’ı ile serin sonbahar akşamı Kuzguncuk’ta söyleştik. Uzun zamandır görüşmeyen iki arkadaşın sohbetini de Dipnot Tablet için kayda aldık. ODTÜ’yü bırakıp Boğaziçi’nde okuyan global firmalarda kariyer yaparken her şeyi kenara itip oyunculuğa geri dönen Nezih Cihan Aksoy’u sizlerle tanıştırmak benim görevim. Keyifli okumalar…

Nezih Cihan Aksoy Kimdir
Nezih Cihan Aksoy Kimdir

Kiraz Mevsimi’nde Olcay’ın hikayesini oynamaya değer kılan ne?

Çok yakın zamana kadar ben de bu soruyu soruyordum. 15. Bölümden sonra hem benim Olcay ile ilişkim çok değişti hem de karakterin önü açıldı ve seyirciyle farklı bir ilişki kurduk. Olcay bize kendisini, ailesini, ailesinin onu reddetmesini anlattı. Farklı bir karakter… Projenin başında yazılan ilk karakter analizinde güvenilir, iyi eğitimli, feminen, neşeli gibi sıfatlarla tarif edilen bir karakterdi. 15. Bölümde onun da bir hikayesi olduğunu gördük. Yalnızlığın tüm dünyada en büyük sorun olduğunu dülşünüyorum, bireyselleşme çok artıyor. Olcay’ın yalnızlık hikayesi bu nedenle izleyicide ciddi karşılık buldu. İnsanlar ikinci bölümden itibaren başrole kumpas kuran bu nedenle kötücül olarak gördükleri Olcay ile yakınlaştı ve onu sevdi.

Okumaya devam et KİRAZ MEVSİMİ’NİN OLCAY’I: GENÇLİK DİZİLERİ İDOL BOŞLUĞUNU DOLDURDU

Sana Bir Sır Vereceğim, İzleyicisi İçin Neden Bu Kadar Özel?

Sana Bir Sır Vereceğim ilk birkaç bölümünü takip ettikten sonra izlemeyi bıraktığım bir diziydi. Ancak son haftalarda dizi izleyicileri o kadar ısrar etti ki, oturup kaçırdığım bölümleri izledim ve dizinin nasıl bu kadar hayran edindiğini anlamaya çalıştım.

İlk dikkatimi çeken dizinin yoğun fanlarının Aylin ve Tilki aşkını sevenlerden oluşması oldu. Elbette dizinin tutma nedeni sırf bu aşka indirgenemez ancak bu aşkın TV’deki diğer aşk hikayelerinden nasıl farklılaştığını yazarak izleyiciyi nasıl ekrana kilitlediğini yorumlamak istiyorum. Analize geçmeden önce şu dakikalarda dizinin pazar gününe alındığını öğrendim, bu hamle diziye olumlu yansıyacaktır eminim.

Sana Bir Sır Vereceğim Aylin Tilki
Sana Bir Sır Vereceğim Aylin Tilki

Okumaya devam et Sana Bir Sır Vereceğim, İzleyicisi İçin Neden Bu Kadar Özel?