USTA OYUNCU TİLBE SARAN: “TOPLUM OLARAK TRAVMA ARSIZI OLDUK”

Bana bu ülkedeki en iyi kadın oyuncu kim diye sorsanız onun adını verirdim. Oyunculuğunda gördüğüm ince işçilik ile vicdanını dokuduğunu gördüm röportaj yanıtlarında. Tilbe Saran ile yeni filmi Çekmeceler’den, izleyiciyi sarsan oyunu Savaş’a, Şeref Meselesi’nden toplumsal yaralara kadar pek çok konuyu Dipnot Tablet için masaya yatırdık. Gelin siz de kulak verin:

Tilbe Saran
Tilbe Saran

+18 İLE VİZYONA GİRECEK ÇEKMECELER NELER ANLATACAK?

Zenne anlattığı hikayeyle popülerleşerek önyargılarla dolu bir ülkede önemli bir sayfa açtı. Şimdi Çekmeceler ile beyazperdeye gelmeye hazırlanıyorsunuz, bu kez sayfada neler olacak?

Bu sayfada kol kırılır yen içinde kalırsa nasıl hastalanılır işte bunu göreceğiz. Yokmuş gibi davranarak sorunlar yok olmaz, büyür, derinleşir ve sakatlar. Çekmeceler’de toplumsal rollerin sakatladığı hayatlara tanıklık edeceğiz. Ataerkilliğin kıskacında cüceleşen erkekliği ve susturulan kadınlığı göreceğiz. Aile dediğimiz müessese belki de sanıldığı kadar koruyucu, kollayıcı değildir bireylere. Bu zorla kutsanmış kurumu bir kez daha düşüneceğiz. Ve “adamdan sayılmak” (bu da ne demekse?!!) için ille de anne olmak zorunda hissetmiş yaralı kadınlar ve “taş fırın” erkeği yüküyle zedelenmiş kırılgan adamlar göreceğiz.

Okumaya devam et USTA OYUNCU TİLBE SARAN: “TOPLUM OLARAK TRAVMA ARSIZI OLDUK”

Şeref Meselesi Kerem Bürsin Mitini Yeniden Yaratacak

Şeref Meselesi malumunuz geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle ekrana geldi, ilk bölüm karakterleri ve senaryosuyla ancak hikayeyi açsa da dizinin net sinyalleri de vardı. Sürpriz ise Kerem Bürsin’in bol testosteron vurgulu sahneleriydi.

Kerem Bürsin Şeref Meselesi
Kerem Bürsin Şeref Meselesi

Bir İtalyan dizisi uyarlaması olan Şeref Meselesi’nin özet konusu şöyle, iki kardeş, ikisinin de gözü aynı kızda, biri okumuş diğeri serseri etraflarında başka hatun kişiler de var. Bir ezik baba bir de dırdırcı anne ile hikaye bol entrika ve dram vadediyor. Gelelim işin hem eğlenceli, hem muzip biraz da risk taşıyan yanına, Kerem Bursin’in kaslarına…

Okumaya devam et Şeref Meselesi Kerem Bürsin Mitini Yeniden Yaratacak