Son Çıkış Dizisi Nerede Hata Yaptı?

Röportajlar, portreler derken dizi yazılarına bir süre ara vermiş bulundum. Son Çıkış beni sahalara döndürdü sağ olsun. TRT’de ekranlara gelen Son Çıkış dizisi birçok açıdan incelenmeye değer, Cumartesi akşamları yayınlanan proje reytinglerde pek parlak değil. Elbette izleyicinin diziden soğumasının bazı nedenleri var.

Son Çıkış
Son Çıkış

Dizinin ana çıkış noktası belli ki apaçiler… Apaçilerin başkenti olarak nam salan Şanzalize cafenin dizide aynen resmedildiğini söylemem gerek. Emo tarzındaki gençler de dizide boy gösteriyor. Bu ilginç odak öyle dağınık hikayeleri birleştiriyor ki asıl kopukluk orada başlıyor. Farklı birçok hikaye yürüyor aynı anda. Özetlemek gerekirse, 3 hikaye var.

1, hapisten çıkan eski apaçi Kenan eski arkadaşı Cesur’un aşk üçgenini Zeynep tamamlıyor. Kenan adam yaralamaktan hapse girmiş, Cesur o hapisteyken uyuşturucudan çok para kazanmış ve aslında Kenan’ın sevgilisi olan Zeynep ile uyuşturucu aldıkları bir gece birlikte olmuş. Uyuşturucu işi yürüten Cesur’a rağmen geçmişine bir sünger çeken Kenan ile değişimi somut görüyoruz. Uyuşturucu kullanarak gördüğü yanılsama ile Cesur’un yerine hapisteki Kenan’ı koyarak onunla sevişen, ayıldığında pişman olan Zeynep hikayedeki aşk gereksinimini ilginç bir acıyla karşılıyor.

Son Çıkış Dizisi
Son Çıkış Dizisi

2, mahallenin genç apaçileri var, o arkadaşlık ilişkileri işlenirken bir de bu çocukların okullarındaki öğretmenlerin geçmişe dayanan tanışıklıklarını görüyoruz. Şimdilerde imam da olan fizik öğretmeni ile PDR hocasının travmatik geçmişi ileride belli ki daha çok deşilecek, imam olan öğretmenin dine yönelimi çocukları rehabilite ederken izleyiciye anlatılacak. İmamın da geçmişinde hızlı bir dönemi olduğunu eski arkadaşı Nilüfer’den öğreniyoruz. “Bilimadamı olacağını düşünüyordum” diyen Nilüfer’e “İmam olmam bilimadamı olmama engel değil” demesi dikkat çekiciydi. Çocukların uyuşturucu denemeleri, birinin ölümü gibi vakalar da ileride hikayeleri iç içe geçirecektir.

Okumaya devam et Son Çıkış Dizisi Nerede Hata Yaptı?