Son Dönemin Yükselen Yıldızı Erkan Kolçak Köstendil…

İki filmi birden vizyonda… Hem “Yok Artık” hem de “Kara Bela” ile gideceğiniz sinemanın salonlarının yarısında karşılaşacağınız ismi bir de dergiye taşımak istedik. Erkan Kolçak Köstendil ekranların yükselen yıldızlarından biri, yakında Kösem Sultan ile de ekranlara dönmeye hazırlanıyor… “Nereden çıktı bu adam” diyecekler için biraz uzun bir yanıtımız var, maziye uzanalım… 16 Ocak 1983 doğumlu bir oğlak burcu… Liseyi Bursa Atatürk Lisesi’nde tamamladıktan sonra yolu istanbula düştü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde okudu.

SER2815bbbb

BURSASPOR’DA KALECİYDİ, OYUNCU OLDU

Aslına bakarsanız oyuncu olma gayesi de biraz hayat getirisi onun için, Bursasporda kaleciydi, kendi deyimiyle şöyle oyuncu oldu: “ÖSS’den yüksek puan alamazdım çünkü rakamlarla aram iyi değildi. Spor Akademisi’ne girmek isterdim ama kaleci olduğum için çok hızlı koşamıyordum. Geriye konservatuvar kaldı.” Ünlü oyuncu Habertürk Gazetesi’ne verdiği röportajda okula giriş macerasını şöyle anlattı: “Lisedeki hocam Zuhal Köseoğlu beni konservatuvara yönlendirdi. İstanbul’a telefon açıp “Bir çocuk göndersem bakar mısınız?” dedi. Telefonun ucundaki kişi “Biz Bursa’dayız” diye yanıt verdi. 10 dakika sonra Erkan Can ile Ali Sürmeli okula geldi. Erkan Can bana “Shakespeare’i biliyor musun?” diye sordu. O dönem ‘Romeo+ Juliet’ adında bir film vardı. “Biliyorum, Leonardo DiCaprio” dedim. Erkan Can “Hay …, çok işimiz var” dedi. (Kahkahalar) Ardından İstanbul’a gelip konservatuvara girdim.”

erkan-kolcak-kostendil-3

İMZASI BULUNAN KISA FİLMLER ÖDÜLLERİ TOPLADI

İlk facebook dizisi olarak nam salan Mukedderat adlı projeyi yazıp yönetti. Yönetmenlik kariyeri de oyunculuk kadar dolu olan Köstendil, çektiği kısa film Vakit ile Galatasaray Üniversitesi Sinepark Kısa Film Yarışması’nda ‘En iyi senaryo, En iyi görüntü’ ödüllerini, Kral Midas Kısa Film Yarışması’nda ‘En İyi Film-En İyi Yönetmen’ ödüllerini ve 47.Antalya Altın Portakal Film Festivali‘nde Özel Gösterim hakkı elde ederek iyi senaryo, en iyi görüntü, en iyi yönetmen, en iyi film ödüllerini aldı. Ayrıca Amsterdam ve İstanbul’da çekimleri tamamlanan orta metraj film olan “Torbacının Esrarı” da filmografisinde yazıp yönettiği eserler arasında yer aldı. “Tarot”, “Inside The Door” adlı kısa filmlerde oyuncu olarak karşımıza çıkan Erkan “İtirazım Var” adlı filmde Süperman olarak, Yağmur: Kıyamet Çiçeği adlı filmde ise Şenol rolüyle izleyicilerle buluştu.

Okumaya devam et Son Dönemin Yükselen Yıldızı Erkan Kolçak Köstendil…

Tehlikeyle Flört Eden Kadın, Ayta Sözeri Röportajı

Ayta Sözeri Röportajı
Ayta Sözeri Röportajı

Kayıp Şehir ile ekranlarda boy gösteren, Ulan İstanbul ile kalpleri kazanan, Paramparça ile evlerimize konuk olan oyuncu Ayta Sözeri, Tehlikeyle Flört’te bambaşka bir rolle beyazperdede… Kahkahası bol bir röportaj okumak isteyenler, buyurunuz:

Bu filmde ilk defa seni dırdırcı bir ev kadını rolünde görüyoruz.

Evet, sen benim arkadaşımsın biliyorsun rolün hiç benimle ilgisi yok. Dırdırcı olmanın dışında bir de mülkiyetçi bir ev kadını. Mala, paraya çok düşkün bir kadın.

Bir de çocuklar var…

Hep hayalimdi, çocuğum olursa yaramaz olsun diye ama bu filmde anladım ki yaramaz çocuklarla ilgilenmek çok zor. (Gülüyor)

Onlarla karşılıklı oynamak nasıldı?

Ben en çok çocuk oyunculardan korkarım ne yapacaklar, ne söyleyecekleri belli değildir. Bu kez biraz daha rahattık, yönetmenin çocuklarıydı, biraz daha eğitilmişlerdi. Onlarla beraber çalışırken çocuk olmayı öğrendim. Timsah savaşı yaptık, çok keyifliydi. Çocukların oynadığı sahnelerde çekim yapmadık oyun oynadık sanki.

Okumaya devam et Tehlikeyle Flört Eden Kadın, Ayta Sözeri Röportajı

Ulan İstanbul Hayatımıza Neler Kattı?

Ulan İstanbul final dedikodusu duyulur duyulmaz içim ürperdi sayın izleyici. Dizinin hayatımıza neler kattığını bir maddeleyeyim dedim. Hep Funda Mentaloğlu mu liste yapacak buyurun benim Ulan İstanbul listeme:

Efendim Karlos ve Yaren düetleri ile yazımız şenlenmeyecekti Ulan İstanbul olmasaydı. Mahallemin akşamcılarının “Yanarım” şarkısıyla sokakları inlettiği yaz akşamı kanıtıdır, bu dizi hayatımıza en azından bir şarkı katmıştır. Öyle ki bu şarkı 2014’ün en çok izlenen videoları arasında listelendi. Haa, bir de evet Bergen’i ve pavyon kültürünü özlemişiz. Arabesk candır…

Fazlası nedir derseniz efendim Erkan Köstendil’i her ne kadar tiyatro izleyicisi tanısa da ekranda namı bu kadar yürümemişti. Merhamet’ten sonra Ulan İstanbul ile ekrana gelen oyuncu dizinin ismini öğrettiklerinden oldu.

Okumaya devam et Ulan İstanbul Hayatımıza Neler Kattı?

Şebnem Bozoklu; Yüzümüzü Güldüren, Güzel Güzel Kadın

Ekranların sevilen yüzlerinden her ay bir portre ile sizleri buluşturmak gelenek oldu artık, portrenin yanında başarısının sırrını irdelemek de elbette. Bu kez ibre Ulan İstanbul’un bıçkın Yaren’i Şebnem Bozoklu’yu gösteriyor. Canım Ailem’in Meliha’sı olarak geniş kitlelerce tanınsa da ekran macerası Selena dizisine kadar dayanıyor. Emret Komutanım ve Derman dizilerinde rol aldığını hatırlattığımda “nasıl fark edememişiz” dediğinizi duyar gibiyim. Canım Ailem’den sonra Bizim Yenge ve Cesur Hemşire dizilerinde Şebnem Bozoklu adını gördüğümüzü belirtirken gelin ünlü oyuncunun başarısının sırrını irdeleyelim diyorum…

Şebnem Bozoklu Ulan İstanbul
Şebnem Bozoklu Ulan İstanbul

Şebnem Bozoklu yaşıtlarıyla değil, Perran Kutman, Binnur Kaya, Füsun Demirel gibi deneyimli oyuncularla kıyaslandı ve kıyaslanıyor. Elbette bunda tanındığı projede yaşı büyük bir karakteri canlandırmasının etkisi olsa da bu isimlerin anılmasının bir nedeni de sıcak diziler ile özdeşleşmesi oldu. Bizim Yenge de Ulan İstanbul da bu açıdan bakıldığında denklemi tamamlayan öğeler. Adı geçen ancak anlaşılamayan aksiyon ve dram projeleri olduğunu da belirtirken Karagül’ün ilk castında yer alan ismin Bozoklu olduğunu da hatırlatmakta fayda görüyorum. Her ne kadar ısınamadığım Cesur Hemşire gibi bir projede yer alsa da genel anlamda aynı hedef kitleye uygun iş seçimleri yapan Bozoklu, her ismin bir marka olduğu varsayımıyla ilerlersek doğru bir marka konumlandırması yapıldığının örneği. “Cebimde daha çok yetenek var” dercesine Soğuk adlı filmde ve Festen gibi pek çok farklı oyunda yeteneklerini sergileyen oyuncunun ekranda ise birbirini anımsatan daha doğrusu birbirinden referans alınabilir işlerde rol almasının tesadüf olmadığını ve doğru menajerle buluşmanın sonucu olarak karşımızda olduğunu düşünüyorum.

Okumaya devam et Şebnem Bozoklu; Yüzümüzü Güldüren, Güzel Güzel Kadın