Vicdan Yazısı ve Berk Hakman Röportajı Cine Dergi’de

Her ay olduğu gibi Cine Dergi Şubat sayısında da dopdolu… Sinema yazılarının yanı sıra benim de TV yazılarıyla sizlerle buluştuğum dizi dergi için bu ay Vicdan dizisi hakkında yazdım. Dizi neden sevildi, neden tutmadı ve nasıl iz bıraktı sorularına yanıt aradığım Vicdan eleştirisi ile Kaçak dizisinin yıldızı oyuncu Berk Hakman ile gerçekleştirdiğim söyleşi de bu ay dergide kendine yer buldu. Berk Hakman röportajı ve Vicdan dizi yazısı bu ay benim imzamla Cine Dergi’de… Meraklılarına duyurulur… 🙂

www.cinedergi.com

Cine Dergi Şubat 2014
Cine Dergi Şubat 2014

Vicdan Beklentimi Aştı

Ne yalan söyleyeyim Vicdan’ın bu kadar iyi bir iş olmasını beklemiyordum. Detaylı yazılarını önümüzdeki haftalarda yazacağım elbette ancak ilk bölümün ardından birkaç madde çıkarmak istedim:

Vicdan Dizisi
Vicdan Dizisi

-Dizideki “aile sözü dinlemeyenin başı yanar” temalı kızlı erkekli eğlenceye polis baskını hikayesi bariz muhafazakar mesajlar içeriyordu.

-Aynı şekilde annesi mahalleden bir adamla evlilik dışı ilişki yaşayan genç kadının sevgilisiyle sevişmesi gösterilirken, standart aile hayatı olan bir diğer kadının ise sevgilisine “yapma” demeleri ekranı uzun süre meşgul etti. Özetle “iyi aile kızı” tanımımız bir kez de diziyle pekiştirildi.

Bu konulara uzunca bir yazıda değinmeli.

Okumaya devam et Vicdan Beklentimi Aştı