Nedir Ne Değildir Programını İzlemek Sabır İster

Her hafta sonu karşıma çıkan “Nedir Ne Değildir” programını yazmanın vakti gelmişti artık, zira eleştirilerimin zamanla biraz olsun haksız çıkacağı inancıyla bugüne kadar yazmamak için sabrettim ama hiçbir değişiklik yok. Üzgünüm ama Ayşe ile Alişan bile bu ikiliden yani Tanem Sivar ve Burcu Esmersoy’dan daha samimi…

Oldum olası Burcu Esmersoy’un iyi bir spiker ancak kötü bir sohbet programı sunucusu olduğunu düşünüyorum. Spontan konuşmalarda –ıııı , -iii gibi düşünme ünlemlerini sıkça kullanan, açıklamalarının arkasına yani diyerek aynı anlamdaki ikinci bir cümleyi koymaktan gocunmayan Esmersoy sabah saatlerinde olmuyor, olamıyor.

Tanem Sivar ise beğendiğim ancak bu programdaki sorularıyla izleyicinin sinirlerini zorladığını düşündüğüm bir isim, her yorumunun ardından onay bekleyerek “Öyle değil mi” diye sorması izleyiciyi yoruyor.

Nedir Ne Değildir programı, iki güzel ve ünlü kadın bulalım, mini etek giysinler, bir de ünlülerle sohbet etsinler taslağıyla hazırlanan standart bir magazin formatından farklı değil. Diğer sabah magazinlerinden farklı olarak oturma odası konseptiyle sunum yapan, abiye yerine günlük kıyafet tercih eden ikili birbirinin sözünü keserek, sorularını yanlışlayarak program yürütüyor.

Tanem Sivar’ın sürekli “Öyle değil mi Burcu” sorularına Burcu Esmersoy’un ya “hayır” demesi ya da sessiz kalması ikili arasında enerjinin negatif olarak algılanmasına, rekabet olduğu imajının var olmasına neden oluyor. Nedir Ne Değildir Burcu Esmersoy değil yalnızca Tanem Sivar tarafından sunulsa çok daha büyük sempatiyle izlenen bir iş olur diye düşünüyorum her hafta.

Özetle, umarım ben demiştim demem ama “Nedir Ne Değildir” uzun sürmeden ekrana veda edecek izlenimi yaratıyor bende. İki elit duruşlu kadını yan yana koyup sabah kuşağında oturma odası konseptinde konuk ağırlatmak ayrı bir  yanılgı, programa magazin bantları yerleştirmek başka bir hata çünkü… Bekleyelim, görelim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir