Osmanlı Tokadı’ndan muhteşem dönüş

Geçen sezon TRT 1′in beğeniyle izlenilen ve yayınlandığı bölümlerde sosyal medyada çok konuşulan dizilerinden biri olan ‘Osmanlı Tokadı’ yeni sezon için çekimlere start verdi.

Duka film imzalı Osmanlı Tokadı’nın yeni sezonunda yönetmen koltuğuna Hakan Gürtop getirildi. Başrollerinde Mazhar Alanson, İsmail Hacıoğlu, Vildan Atasever, Uğur Çavuşoğlu, Alper Kul, Osman Wöber, Tuncer Salman, Pelin Akil, Toprak Sağlam, Gülçin Santırcıoğlu’nun oynadığı dizinin geçen sezon çekilen birçok mekanı değiştirilirken yeni mekan arayışlarının ise 2 ay sürdüğü dizinin kostümlerinin de yeniden tasarlandığı belirtildi. Yeni sezona iddialı bir şekilde girmeye hazırlanan dizinin çekimleri Fatih’te başladı. 9. bölümden devam edecek olan dizinin sezonda 1453 yılından yeniden başlayacağı belirtilirken yapımcı Özkan İpek, “Geçtiğimiz yıl kullandığımız birçok mekanı bu sezon kullanmayacağız. Mekan değişikliği yaparak yeni sezonda çekimlerin yapılacağı mekanlar görsel olarak çok etkileyici ayrıca daha görkemli hale getirildi” dedi.

Osmanlı Tokadı
Osmanlı Tokadı

Dizinin Eylül ayında ekrana gelecek ilk bölümünde Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul Fethi’ni gerçekleştirdiği 1453 yılına geri dönüş yapılacak. Osmanlı Tokadı geçen sezonda da Fatih Sultan Mehmed’i canlandıran İsmail Hacoğlu’nun 1453 yılında padişah olduğu sahneyle ekrana ‘Merhaba’ demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir