Görüş Günü Kadınlarına Zor Soru: Oynadığın Rol Gerçek Olsaydı!

Çocuğunuz veya sevdiğiniz suçlu olsa onu ihbar eder miydiniz? yoksa gizler miydiniz? Görüş Günü Kadınları dizisinde  Zehra ( Semra Dinçer) oğlu Murat’ı (Kemal Uçar)’ı, Gülay da (Yıldız Çağrı Atiksoy) cinayet işlediğine inandığı kocasını polise ihbar etti.  Dizide Süreyya ise (Şenay Gürler) suç örgütü lideri eşini bile bile sevmeye devam ediyor. Her biri bir iç hesaplaşma yaşayan görüş günü kadınları izleyicilere bu hafta şu soruyu sordurdu. Sevdiğim suçlu olsa onu ihbar eder miyim? Yoksa gözümü başka tarafa çevirip görmezden mi gelirim?  Gürler ve Dinçer çocukları söz konusu olunca suçlu bile olsa ihbar edemeyeceklerini söylüyor.

Görüş Günü Kadınları

Semra Dinçer

Ben çok üzgünüm ama asla evladımı vermem. Ne yapmış olursa olsun evladımı ihbar edemem. Anne için evladı her şeydir. İnsan kendinden vazgeçer ama evladından geçemez. Sevdiğim adam veya kocam olursa gözünün yaşına bakmam. Evlada gelince ne olursa olsun evladın. Allah hiçbir anneyi böyle bir şeyle sınamasın.

Şenay Gürler

Çok zor bir soru neden niçin nasıl soruları ve soruların niteliği çok önemli. Çünkü çaresizliğin insanlara çok şey bazen imkansız gibi görünen şeyleri yaptırabileceğine inanıyorum. Bu eşim veya çocuğum olabilir. Önce onunla uzun bir konuşma yapar onu anlamaya çalışır eğer eşim ise kendi vicdanı ile baş başa bırakır ve  terk ederim. Ama herhangi bir teslim olma girişiminde bulunmazsa ve bu durum başkalarına zarar veriyorsa içim acısa da onu ihbar ederim. Ama bu kişi çocuğum ise ben bu suçun neresindeyim diye uzun uzun düşünür suçu ondan önce kendimde arar ve son ana kadar yanında olurum. Suçlu ya da masum insan evladından vazgeçemez.

Görüş Günü Kadınları

Şenay Gürler'e Nazar
Şenay Gürler’e Nazar

Görüş Günü Kadınları Eleştirisi

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir