Sedat Mert İngiliz Yapımı “One Night in İstanbul”da

Show TV’nin günlük dizisi “Rüzgarlı Sokak” la ekranlara dönmeye hazırlanan ünlü oyuncu Sedat Mert İngiliz yapımı “One Night in İstanbul” filmiyle sinema severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Filmde İsmail karakterini canlandıran Mert, 30 oyuncu içinden seçildi.

Sedat Mert
Sedat Mert

Yönetmenliğini İngiliz sinemasının usta yönetmenlerinden James Marquand’ın yönettiği “One Night İn İstanbul” un çekimleri Londra, Liverpool ve İstanbul’da yapıldı.

Liverpool futbol takımının sponsorluğunda çekilen film ilk olarak Empire Theatre sahnesinde tiyatro oyunu olarak sahnelendi. Büyük ilgi gören oyunun daha sonra sinemaya uyarlanması kararlaştırıldı. Aksiyon dozunun yüksek olduğu filmin başrollerini Steven Wadding, Natasha Jonas, Paul Barber paylaşıyor. Sedat Mert (İsmail)’ in Paul Barber ( Gerry) ile Steven Wadding (Tommy) ile yollarının kesişmesiyle başlayan kovalamaca ile hikaye İstanbul’a taşınır. Filmin asıl hikayesi ise İstanbul’da başlar. Filmde Liverpool’un geriden gelerek Milan’ı İstanbul’da mağlup ederek 2005 yılında kazandığı şampiyonlar ligi kupa gecesinde yaşanan olaylarda anlatılır.

Aksiyon ve komedisi yüksek olan film 2014 yılında vizyona girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir