Ben de Özledim, İlk Bölümde Leyla ile Mecnun’un Ekmeğini Yedi

Leyla ile Mecnun ekibinin yeni işi Ben de Özledim ilk bölümüyle ekrana geldi. “Bu dizi tutar mı” sorusuna net bir yanıt vermek için elbette erken ancaki ilk bölümün ardından söyleyebileceğimiz bazı noktalar da var.

Ben De Özledim
Ben De Özledim

Dizi ilk bölümde Leyla ile Mecnun’un ekmeğini yedi… Bu kötü bir şey mi, değil elbette ancak bir gösterge de değil. İlk bölümün izlenme payı yayın saati düşünüldüğünde, share açısından fena değil hatta başarılı bile sayılabilir ancak hatırlatmakta fayda var bu Ben de Özledim’in değil aslında Leyla ile Mecnun’un reytingiydi. İzleyici ilk bölümde eski dizilerine veda etti, bu veda izleyiciyi ekrana topladı. Öyle ki Leyla ile Mecnun’un finalinin nasıl olacağının anlatıldığı sahne doğal olarak Ben de Özledim’den daha çok sosyal ağlarda konuşuldu.

Zaten Ben de Özledim’de ilk bölümden gelecek bölümlerin vaatlerini göremedik. Senaryo ne anlatacak, ekranda ne gibi bir fark yaratacak anlamadık. Aceleyle hazırlanan ve dağınık görünen Ben de Özledim hem rejisi hem de hikayesiyle Leyla ile Mecnun’dan oldukça farklıydı. Bu biraz olsun hayal kırıklığı yaratsa da gelecekten umudu kaybetmemek lazım. Burada umut yeşerten senarist Burak Aksak’ın hazırda 6 bölüm Ben de Özledim senaryosu olduğunu ilan etmesi oldu, “Demek proje göründüğü kadar dağınık değil” diye düşündüm ister istemez zira ilk bölümde Leyla ile Mecnun kısımları dışında sıkılmış, durağan ve sıradan bir hikaye izlemiştim. Sözün özü, Ben de Özledim Leyla ile Mecnun’da soyutlanınca gerçek başarı ortaya çıkacak bekleyelim ve görelim…

Yazı Dipnot Tablet 137. sayısında yayınlanmıştır… Dipnot Televizyon yazılarını ve çok daha fazlasını Dipnot Tablet dergide okuyabilirsiniz.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza ÜCRETSİZ indirmek için TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir