Yetenek Sizsiniz’de Mozaikli Kucak Dansı

Yetenek Sizsiniz’de bu hafta öyle bir görüntü ekrana geldi ki izleyenler şok oldu. Tarkan taklidi yapan bir genç şarkı söylerken arkada dans eden dansçılardan biri partnerine erotik dans gösterisinde bulundu. Beni asıl şoke eden ise danstan ziyade görüntülerin mozaiklenerek iki kez ekrana gelmesiydi.

Yetenek Sizsinniz Kucak Dansı
Yetenek Sizsinniz Kucak Dansı

Yetenek Sizsiniz prodüksiyon sıkıntısı olmayan biri sürü kamerayla farklı açılardan görüntü alınan bir program. Görüntüleri mozaikleyeceğinize hiç göstermeseydiniz. Jürinin yorumlarında zaten yeterince müstehcen göndermeler yer buldu ve sahnede kucak dansı yapıldığını anladık. Madem bu kadar utanç verici bu görüntüler, jüri kafasını çevirerek izledi, mozaiklenecek kadar pornografik bir performans neden gösteri iki kez sergilendi, iki kez performans aynı mozaiklerle ekrana verildi, neden kameranın başka bir açısı kullanılmadı? Bu yapılan hassas yayıncılık falan değil, sansürcülük oynamaktan ve reyting için yapılan bir gösteriden ibaret… Bu mozaiğin benim için hassasiyetle izah edilebilecek hiçbir yanı yok.

Video 

Yazı Dipnot Tablet 138. sayısında yayınlanmıştır… Dipnot Televizyon yazılarını ve çok daha fazlasını Dipnot Tablet dergide okuyabilirsiniz.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza ÜCRETSİZ indirmek için TIKLAYINIZ

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir