Yepyeni Bir Dizi: Bir Yusuf Masalı

Çok yakında TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan “Bir Yusuf Masalı” isimli dönem dizisinin çekimleri başladı. Yamak Ahmet dizisinin yapımcısı Okur Film’in yeni projesi “Bir Yusuf Masalı” Aralık ayında TRT ekranlarında seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bir Yusuf Masalı
Bir Yusuf Masalı

İstanbul’ da üç ayrı mekanda ve bir de çarşıda gerçekleştirilecek çekimler için hem konaklar yenilendi hem de çarşı platosu yeniden inşa edildi. Daha önce Düzce Belediyesi tarafından yaptırılan “Düzce Belediyesi Film Platosu” tamamen bir Osmanlı çarşısına dönüştürüldü.

“Bir Yusuf Masalı” dizisinin oyuncu kadrosu: İnan Ulaş Torun, Nur Erkul, Tarık Ünlüoğlu, Emin Gürsoy, Mehmet Usta, Rozet Hubeş, Burak Satıbol, Ömür Arpacı, İsmail Hakkı, Ayçin Tuyun, Berkay Akın, Şeyma Burcu Gül, Ezgi Tombul, Benian Dönmez, Tuba Erdem, Elif Nur Kerkük, Caner Kadayıfçı gibi başarılı isimlerden oluşuyor.

Devşirme olarak İstanbul’a gelip Paşalığa kadar yükselen amcasının peşinden Payitahta gelen Bir Macar kızının bir Türk genciyle olan aşk hikayesinin anlatıldığı “Bir Yusuf Masalı” dizisinin senaryosunu usta kalem Hakan Haksun, yönetmenliğini ise bugüne kadar bir çok başarılı yapıma imza atan Hakan Arslan üstleniyor.

Künye

Yapım: Okur Film / Yapımcı: Ahmet Okur

Yönetmen : Hakan Arslan

Senarist: Hakan Haksun

Müzik: Bolahenk

“Yepyeni Bir Dizi: Bir Yusuf Masalı” üzerine bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir