İZLEYİCİNİN SON GÖZDESİ BARIŞ KILIÇ: KADINLARIN DİLİNDEN ANLIYORUM!

Güllerin Savaşı dizisi ve Seni Seviyorum Adamım filmi ile gündemde olan oyuncu Barış Kılıç ile Dipnot Tablet için sözleştik. Kadınların son gözdesi olan yakışıklı oyuncunun hayranları röportaj esnasında da defalarca söyleşiyi tebriklerle renklendirdiler. Ekranların en karizmatik jönü ile tanışmaya hazır mısınız?

Barış Kılıç Röportajı
Barış Kılıç Röportajı

Şu anda çocukluk hayallerine ne kadar yakınsın?

Buna hayal demek ne kadar doğru bilmiyorum ama çocukken hep kalabalıklara hitap edeceğimi hissediyordum. Bu politikayla veya sporla ortaya çıkabilirdi o zamanlar bilmiyordum. Buna bende oyunculuk vesile oldu. İçimde birikmiş bir sürü hikayem vardı ve anlatma şansı elde ettiğim için mutluyum.

Kadınların dilinden anladığını iddia etmişsin, kadınların dili genelde ne söyler? Kadınlar ne ister?

Kadınlar öncelikle anlaşılmak, karşılarındaki insanların onları dinlediğini ve hissettiğini görmek isterler. Ben iyi bir dinleyiciyimdir. Bugüne kadar arkadaş olarak da kadınları hep çok yakınımda tuttum, çok da rahat diyalog kurdum. Bu da kadınların dilinden anlamak olsa gerek.

DİZİDE ROL ALMAK SUYA YAZI YAZMAK GİBİ

Güllerin Savaşı Dizi Yazısı
Güllerin Savaşı Dizi Yazısı

Seni Seviyorum Adamım filminin bir sahnesinde ağlamışsınız film bize gözyaşı mı vadediyor?

Filmin böyle bir misyonu yok. Acıklı bir hikaye… Ağlamam gereken birkaç sahne oldu ama filmin gelişme öyküsünde eğlenceli birçok sahne de vardı. Hikayenin bütününe baktığınızda güzel bir aşk izleyeceginizi söyleyebilirim.

Sinema istemeyi unuttuklarınızdanmış… Size sinemayı hatırlatan ne oldu?

Aslında unutmak demeyelim ama az şeylerle mutlu olmayı bilenlerdenim. Oyunculuk kariyerim içinde sinema yapmadığımı fark ettim, bir kısa filmim vardı bir de diziler ama diziler suya yazı yazmak gibi… Popüler diziler bile kısa süre sonra unutuluyor ama sinema filmi öyle değil. Tam ben sinema da yapmalıyım derken içime sinen bir proje geldi….

Rolün içine sinmesi için gerekli olan neydi?

Gerçekten uzak şeyler bana biraz yabancı geliyor. Bu hikaye ilk okuduğumda bana adrenalin verdi, hangi oyuncuya en iyi işin neydi diye sorsanız o oyuncu en çok heyecanlandığı rolü anlatır. Bugüne kadar oynadığım roller çok sevildi çünkü birçok projeyle görüşürken beni heyecanlandıran rollerle hep izleyici karşısına çıktım. Güllerin Savaşı dizisindeki Ömer de buna dahildir.

Şu ana kadar seni en çok heyecanlandıran karakter hangisiydi?

Adını Feriha koydum dizisindeki Doktor Levent karakterinden bahsedebilirim. Dizi için teklif geldi ve yapımcıya ‘bu cast için doğru yerdesiniz ve ben de doğru projedeyim’ dedim çünkü Levent herkesin hayatının bir döneminde yapmak istediği şeyi yapan bir adamdı ve izleyicinin ilgisini çekeceğine emindim. Ayrıc ben o adamı tanıyordum… Rol aldığım tüm işlerde bu heyecanla elimden geleni yaptım, pişman olacağım hiçbir işte yer almadım bugüne kadar…

Ekrandaki tüm diziler birbirine benziyor, Güllerin Savaşı’nı sence diğer dizilerden ayıran nedir?

Evet bir erkek bir kızı seviyor ve dizi oluyor. İzleyicinin de ayırt ediciliği kalmıyor. Bir süre sonra senaryolar yoruluyor, karakterler tekrar tekrar cevabını bulmuş olduğu sorulara cevap arıyor. Bizim işte ise fark şu, hikayede iki kadının sahip olmak istediği hayat için savaşı var.

Seni Seviyorum Adamım Barış Kılıç
Seni Seviyorum Adamım Barış Kılıç

Filme gelelim sence izleyici neden Seni Seviyorum Adamım’ı izlemeli?

Ben bu filme gelecek izleyiciye hiçbir şeyi garanti etmiyorum ama şunu biliyorum, çıktıklarında bu adamla bu kadın ellerinden geleni yapmış diyecekler. Güzel bir aşk hikayesi anlattık ve herkes kendinden bir şey bulacak…

Filmin cast çalışmaları esnasında ilginç bir tesadüf yaşanmış…

Evet, ben görüşme yaparken keşke Gizem ile oynasak dedim, o da yan odadaymış ve beni önermiş. Birlikte rol aldık 🙂

KENDİMİ HALA O FAKİR ÇOCUK GİBİ HİSSEDİYORUM

Güllerin Savaşı Ömer Gülru
Güllerin Savaşı Ömer Gülru

Hayatın bir film olsaydı desem…

İnsanların izlerken başı dönerdi. Bir zaman sonra da sinemayı terk ederlerdi.

Neden?

Çünkü hayatımı hep aynı heyecan ivmesine tutmaya çalışmadım, bir plan çerçevesinde yaşadım ve bunun alt metninde hep mutlu olmak vardı. Dolayısıyla geçmişimle ilgili hiçbir pişmanlığım yok, geçmişim beni bugünlere getirdi.

Mutlu musun peki?

Evet… Sokaklarla arası iyi olmayan insanları günün sonunda hep mutsuzluk bekler. Ben hep hayatın içinde kalmaya çalıştım, zaten sokak çocuguydum hala sokaktayım. Yarın oyunculuk benim için rafa kalkabilir, o zaman bile mutlu bir adam olarak yoluma devam ederim.

Evli ve iki çocuk babasısın ama ,eşinle veya çocuklarınla tek kare fotoğrafını görmedik. Bilinçli bir tercih mi?

Tabi ki bir özel hayatım var. İnsanın hayata bakış acısı önemli, dünyanın en popüler insanı da olabilirsin ama seni mutlu eden şeyi bilmiyorsan hayatla çok kavga edersin.

Kadınların ilgisinin yoğunluğu bu sterilizasyonu zorlaştırıyor mu?

Hayır, ilgi işimin karşılığı ve beni mutlu ediyor ancak bu tür soruları gülünç buluyorum. Evli olmasaydım da bana ilgi gösteren her kadınla birlikte olmayacaktım bu kişiyle ilgili bir şey. Ben mutlu olduğum yeri biliyorum, mutlu olmasam her şartta çeker giderim bunun şöhretle de, insanların ilgisiyle de  alakası yok.

Barış Kılıç Kimdir?
Barış Kılıç Kimdir?

İnsanların  Barış Kılıç dendiğinde seni nasıl anmasını istersin?

Ananlar tvde nasıl görünüyorsa yanımızda da öyle samimi diyorlar. Bu da benim için yeterli herhalde… Çok zor şartlarda büyüdüm ve hala kendimi o fakir çocuk gibi hissediyorum, geçmişimi hiç unutmadim. İnsanlar da bunu fark ediyor olmalı…

 

Dipnot Televizyon yazılarını ve çok daha fazlasını Dipnot Tablet dergide okuyabilirsiniz.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza ÜCRETSİZ indirmek için tıklayınız. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir