“Bu İsimle Manken Olmaz” Dediler, Türkiye’nin En Ünlü Jönü Oldu

Karadayı ile ekranda olan, Türkiye’nin sayılı jönlerinden biri… Kenan İmirzalıoğlu… Peki kendisini tanıyor musunuz? Hemen tanıtalım 🙂

Kenan İmirzalıoğlu Çocukluk
Kenan İmirzalıoğlu Çocukluk

Kenan İmirzalıoğlu Ankaralı, Bala’nın Üçem köyünde doğdu. 18 Haziran 1974 doğumlu olan başarılı oyuncu ikizler burcu. 12 yaşında köyünden ayrılarak ortaokul ve lise eğitimini teyzesinin yanında tamamladı. Babası sanat okulu mezunu olan ve çiftçilikle uğraşan ünlü aktör çocukluğundan bu yana çiftçilikle iç içe büyüdü. Annesinin adı Yıldız, babasının adı ile Mustafa… Ailesinin üç çocuğunun en küçüğü, dört yaş büyük ablası Zübeyde, beş yaş büyük ağabeyi ise Derviş adını taşıyor.

ÜNİVERSİTEYİ KAZANAMAYINCA ÇİFTÇİLİK YAPTI

Lisede derslerini aksattığı için üniversite sınavlarını kazanamayınca babası ceza olarak onu köye çağırdı ve bir yıl çiftçilik yaptırdı. Kendisi o günleri “Omuzlarımın genişliği ondan” diyerek anıyor röportajlarında. Önce manken sonra oyuncu olarak nam salsa da kendisi bu dersin ardından kazandığı Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu, başarısını her zaman örnek aldığı ağabeyi ise Makine Mühendisliği mezunu…

Kenan İmirzalıoğlu Lise Yıllığı
Kenan İmirzalıoğlu Lise Yıllığı

SOYU UZUN HASAN’A DAYANIYOR

Ünlü oyuncunun soyunun Akkoyunlu Devleti Hükümdarı Uzun Hasan’a dayandığı rivayetler arasında. Dedesi Mir Mustafa’nın ise bölgenin ileri gelenlerinden olduğu ve Mustafa Kemal’i evinde ağırlayan bir bey olduğu da ünlü oyuncunun ailesi hakkında bilinenler arasında. Çocukluğunda engelli amcası ve 100’lü yaşlara kadar yaşayan babaannesiyle aynı evde yaşayan İmirzalıoğlu o günleri Yeşilçam filmlerine benzeterek anlatıyor. Ailesini filmlerdeki “huzurlu aile” olarak betimliyor.

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir
Kenan İmirzalıoğlu Kimdir

İLK TÜRKİYE’YE İLK DÜNYA BİRİNCİLİĞİNİ GETİRDİ, TARİHE GEÇTİ

Üniversitedeyken para kazanmak için mankenliğe başladı. 1991 yılında modelliğe başladığında “Soyadını değiştir, bu isimle manken olunmaz” yorumlarına bile nail oldu. 1997 yılında Best Model of Turkey birincisi seçilen İmirzalıoğlu, aynı zamanda Best Model of The World olan ilk Türkiyeli olarak tarihe geçti. Türkiye’de pek çok ismi yıldızlaştırmasıyla bilinen Osman Sınav’ın adı onun kariyerinde de var… Kenan İmirzalıoğlu 1999 yılında canlandırdığı Deli Yürek dizisindeki Yusuf Miroğlu karakteriyle oyunculuğa adım attı. Uğur Yücel ile beraber rol aldığı Alacakaranlık ile yıldızlaşan başarılı oyuncunun Zeynep Beşerler ile uzun süren ilişkisi de bu diziyle başladı. Ardından Yazı Tura filmi, Acı Hayat dizisi, Karadayı filmi, Son Osmanlı Yandım Ali filmi, Ejder Kapanı filmi ve Ezel dizisinde rol alan İmirzalıoğlu Karadayı ile ekranda boy gösterirken son olarak Uzun Hikaye adlı filmle beyazperdede izleyicilerle buluştu.

kenan-imirzalioglu-stili-4

AÇKEN KENAN’A YAKLAŞMAYIN!

Özel hayatına dönersek… Kenan İmirzalıoğlu’nun bugünlerde Sinem Kobal ile ilişkisi olduğu iddiası dilden dile dolaşıyor. Ünlü oyuncunun özel zevklerinden en büyüğünü yemek oluştururken yemek ve çay içmek için tercih ettiği özel mekanlarla biliniyor. Açken ise yanına yaklaşılmaması gerektiği arkadaşlarının onun hakkında yaptıkları uyarılar arasında. Yemekte eti, kahvaltıda balı eksik etmeyen yakışıklı oyuncunun kırsal alanlara olan ilgisi onun sık sık sakin tatilleri tercih etmesine neden oluyor. Ayakkabı numarası 46 olan İmirzalıoğlu’nun en büyük zorluğu uygun ayakkabı bulmak… Kenan İmirzalıoğlu’nun boyunun ise 1.90 olduğunu belirtmem gerek. Kendisinin en çok gözlerini beğenen İmirzalıoğlu’nun en büyük hassasiyeti ise koku. Kullandığı parfümleri de meraklıları için not düşelim, Bond No: 9, Cliff Christian ve Roja.

Portre: Gizem Kaboğlu / Dipnot Tablet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir