Melisa Şenolsun Röportajı Aşkı Küçük ve Tatlı Yalanları Affeder

Tatlı Küçük Yalancılar’ın Hande’si Melisa Şenolsun ilk bölümden bu yana güzelliği ve ekran enerjisiyle izleyicilerin dikkatini çekti, elbette benim de… Tanımak, sizlerle tanıştırmak istedim. Buyurun, karşınızda dizinin Hande’si Melisa:

melisa şenolsun röportajı
melisa şenolsun röportajı

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuar 1. Sınıf öğrencisisin. İlk seneden böyle bir teklif alınca ne hissettin?

İlk senemden böyle bir teklif almak beni çok heycanlandırdı ve mutlu etti, yolun başındayken böyle güzel bir projeyle başlamak da ayrı bir mutluluk getirdi benim için.

HİP-HOP MERAKI BİR SEVDAYA DÖNÜŞTÜ

Çocukluktan bu yana bale ve jimnastik ile ilgilendiğini öğrendim. Bunlar tamam da hip hop nereden çıktı? Bir grubunuz mu var, nereden çıktı bunca merak?

Hip-Hop’a merakım gittiğim spor salonunda girdigim bir step dersi sayesinde başladı. Step dersini veren kişi benim dans hocam oldu sonradan. Gp la Dance Company diye bir grubumuz vardı. Tesadüfen başlayan merakım gerçek bir sevdaya dönüştü sonrasında.

Herkesin hayatında kırılmalar yaratan insanlar vardır, sende bu isimler kimler? 

Kırılmadan kasıt dönüm noktasıysa eğer çok önemli birkaç kişi var hayatımda. İlki ilköğretim hayatımdaki tiyatro hocamdır. Daha o zamandan bana ilk desteği veren ve kesinlikle bu yolda ilerlemem gerektiğini söyleyen ilk kişiydi. Diğeri Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndaki Azat hocamdı. Ancak ablam ve abimin de çok büyük ve güzel dokunuşları oldu hayatımda hep (Gülüyor)

Tatlı Küçük Yalancılar Röportaj
Tatlı Küçük Yalancılar Röportaj

Güneşi beklerken adlı dizide rol alan Efecan Şenolsun’un kızkardeşi olduğun yazıyor internette, kesin bilgi mi yayabilir miyim?

Tabi ki yayabilirsin, o benim birtanecik kıymetli abim…

BU DİZİ KALBİNİZİ PIT PIT ATTIRACAK

İzleyici neden Tatlı Küçük Yalancılar’ı tercih etmeli, ekrandaki diğer dizilerden farkı ne?

Gerilim dizisi oluşu en ayırıcı özelliği sanırım.  Onun dışında hep tetikteyseniz ve merak etmeyi seviyosanız kalbinizi hep pıt pıt attırıcak ve hep daha da merak ettirecek bir senaryomuz var sanırım. Bu yüzden tercih edebilirler.

Tatlı küçük yalancılar yabancı bir dizi uyarlaması. Başına ne geleceği bilinen, devamındaki olaylar öngörülen bir dizide oynamak oyuncu için avantaj mıdır? Yoksa karaktere daha önce can verilmiş olması rekabet çıtasını da yükseltir mi?

Avantaj olduğunu sanmıyorum açıkçası çünkü daha zor bir iş düşüyor bu noktada bizlere. İyi bir uyarlamayla sonunu bildiğiniz bir kitabı sırf gidişatı güzel olduğu için okumak gibi bir tat yaratmamız gerekiyor. Fakat bir rekabet yarattığını düşünmüyorum çünkü bakıldığında bambaşka kültürler ve uyarlama oluşu sanki daha önce o karaktere can verilmemiş gibi tekrar yeni baştan ele almamızı sağladı.

ROL ARKADAŞLARIM AİLEMİN BİR PARÇASI OLDU

Yalancıları kadınların oluşturduğu bir dizide oynayan bir oyuncuya sormazsam olmaz. Arthur Schopenhauer, “Kadınlar, yalan söylemeye karşı iflah olmaz bir temayüle sahiptir der.” Kadınların yalana meyli olduğuna katılır mısın?

Kadınların değil insanların yalana meyli olduğuna katılıyorum ben açıkçası. Artık günümüzde kötü niyetle bile olmasa küçük tatlı beyaz yalanlar sık sık kullanılıyor.  Gün içinde dikkat etsek acaba kaç kere yalan söylüyoruzdur ben de bunu merak ettim simdi 🙂

Bu kadar güzel kadının, erkeğin olduğu sette herkes çekişme bekler… Nasıl gidiyor çekimler?

İnanın hiç çekişmeli bir ortamımız yok. Aksine herkes sevgi dolu bizim setimizde. Ben rol arkadaşlarım için onlar “artık benim çok yakın arkadaşlarım” oldu diyemem. Onlar artık benim ailemin bir parçası oldu. Çok sıcak doğal ve rahat bir set ortamımız var.

Tatlı Küçük Yalancılar Hande
Tatlı Küçük Yalancılar Hande

AŞKI MERAKLA BEKLİYORUM!

Aşık olduğunu nasıl anlarsın? Hiç aşık oldun mu?

Maalesef henüz hiç anlayamadım.  O yüzden nasıl anlayacağımı ben de bilmiyorum. Merakla bekliyorum o anı.

Aşk sence küçük tatlı yalanları affeder mi?

Eğer aşk benim hayal ettiğim kadar büyülü ve kuvvetli bir şeyse “küçük ve tatlı” olduğu müddetce yalanı affeder gibi geliyor bana 🙂

Son olarak bana daha önce hiçbir röportajında söylemediğin bir şey söyler misin? “Hakkımda bu bilinmiyor” dediğin herhangi bir şey olabilir. 

Titiz bir insanım ama tuhaf bir titizlik anlayışım var sanırım.

Melisa Şenolsun Kimdir
Melisa Şenolsun Kimdir

Haydi kısa kısa cevaplayalım:

Seni en iyi kim tanır? Babam

Gecenin bir yarısı kapı çalsa gelen kimdir? Ev arkadaşım Işık

Sen kendini tek kelime ile nasıl tanımlarsın? Hiperaktif

On yıl önceye dönsen kendine ne demek isterdin? Korkma devam et…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir