ROLLERİ KADAR KENDİ DE EĞLENCELİ, Bengi İdil Uras Röportajı

Yaz’ın Öyküsü dizisinin Selin’i Elit Andaç Çam ile Ne Münasebet’in Çisil’i Bengi İdil Uras, Dipnot Tablet için kick box yaptı. İlk kez eldivenleri giyen iki oyuncu, dünya şampiyonu Avatar lakaplı sporcu Çağan Atakan Arslan koçluğunda ilk derslerini aldıktan sonra sorularımızı yanıtladı. The One Terrace Sports Club’ta gerçekleşen çekimlerde ter döken ikili, eğlenceli tavırları ve sportif becerileriyle enerji yükseltti. Sizleri bu kıpır kıpır röportajla baş başa bırakıyorum.

NE MÜNASEBET’İN GÜLEN YÜZÜ: BENGİ İDİL URAS

Kick box’ta iddianı gördük, sporla aran nasıl?

Fiziğimden dolayı sürekli ilkokuldan beri spora yöneltildim hocalarım ve ailem tarafından ama voleybol dışında pek sevememiştim spor yapmayı, ta ki kick box’la tanışana kadar bu tam bana göreymiş dedim. (Gülüyor)

Korkmalı mıyım senden?

Hayır her zaman uzlaşmacı olmaya çalışan biriyimdir… (Gülüyor)

Bengi İdil Uras Kimdir
Bengi İdil Uras Kimdir

OYUNCULUK MACERASI 6 YAŞINDA BAŞLADI

Yanlışlıkla tiyatro kursuna girmek ne demek, böyle başlamış oyunculuk maceran.

Bale kursuna giderken unuttuğum pisipisilerimi almaya girdiğimden salonda tiyatro kursu vardı, prova yapıyorlardı 6 yaşında büyülenmiş gibi izledim onları. O günden beri oyuncu olmak istiyorum ama bence o salona girmeseydim bir yerlerde yine büyüleyecekti tiyatro beni, bu insanın içinden gelen bir şey engel olmak imkansız.

Senin hakkında hep “çok komik kız”, “enerjisi süper” yorumları alıyorum. Nereden geliyor bu pozitif enerji?

Günü güzel yaşamak için elimden geleni yapıyorum bu benim yapım ve etrafımdakilerinde beraber geçirdiğimiz zamanı eğlenerek geçirmesini istiyorum, kafayı yemişim herhalde (Gülüyor) Tabii benimde mutsuz olduğum anlar oluyor…

Bengi İdil Uras Röportajı
Bengi İdil Uras Röportajı

KADINLARIN KOMİK OLMADIĞI ALGISI VAR

Neden kadın komedi oyuncusu yok denecek kadar az, komik bir cins mi değiliz yoksa uygun rol mü yazılmıyor? 

Aslında var sadece kadınların komik olmadığı gibi yanlış bir algıya sahibiz. Şu sıralar yapılan komedi filmlerinin kadın başrol oyuncularına bu fırsatlar verildi ve gişeleri de, performanslar da gayet güzel.

Senaryo yazdığını duydum… 

Konservatuvardan beri bir şeyler yazıyorum. Hayata geçirme fırsatını “babam sınıfta kaldı” dizisinde sevgili Gani Müjde verdi bana. Sağ olsun, gel-gitli Buse’yi yazıp oynamıştım seçmelerinde, o da değerlendirdi. Beğenilmesi bana “bu işi yapabilirim” dedirtti. Şimdi denemeye, yazmaya devam ediyorum. Hazır hissettiğimde ortaya çıkaracağım.

Komedinin üstüne yapıştığını düşünüyor musun?

Komedi oynamayı seviyorum, devam etmek de istiyorum. Yalnız parantez açmalıyım, oynayabileceğim birçok başka rol de var.

Haydi, seç deseler hangi yönetmen ile çalışmak istersin?

Burak Aksak’ın işlerini çok beğeniyorum, komedi anlayışı bana yakın geliyor. Onur Ünlü ve Ersoy Güler de çalışmak istediğim kişiler arasında.

Seni günlük hayatta sinir eden şeyler neler? 

Günlük hayatta yol sorduğum birinin yanlış da olsa anlatması diyelim bu cevaba çünkü bugün başıma geldi ve baya dolaştım. (Gülüyor)

Peki takıntıların veya uğurların var mıdır? 

Bir ara vardı, kara kedi görünce saç tutma takıntım. 12-14 yaşları arası elim saçımda gezdiğim olmuştur yalan söylemiyim uçan kuş görmeyi bekliyordum. (Gülüyor)

Googleda hakkında en çok arananlara kısa açıklama / yanıt rica ediyorum: 

– Bengi İdil Uras evli mi? Hayır 

Bengi İdil Uras’ın Boyu kaç? 1.80 

Bengi İdil Uras’ın sevgilisi var mı? Var 

Bengi İdil Uras Doğum Tarihi? 16 Aralık 1989 

– Bengi İdil Uras Kimdir? Kendini arayan biridir şu sıralar (Gülüyor)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir