DİZİDE HAYATININ AŞKINI ARAYOR, KENDİSİ SONSUZ AŞKA İNANMIYOR HAYATIMIN AŞKI’NIN YILDIZI HANDE DOĞANDEMİR

Rol aldığı her dizi sosyal medyada gündem yaratıyor… Özellikle romantik komediler ile son dönemde yıldızı parlayan oyuncu Hande Doğandemir’i yakından tanımak ister misiniz? Kıvırcık saçları ile sempati uyandıran, rol aldığı reklam filmindeki seksi duruşu ile “nereden tanıyoruz” diye düşündürürken Güneşi Beklerken ile yıldızlaşan oyuncu, şimdilerde Hayatımın Aşkı dizisi ile ekranda boy gösteriyor.

5721f5ba4967830db80d419d

Kaç yaşında dediğinizi duyar gibiyim, 22 Kasım 1985 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi ünlü oyuncu. Yay kadınının özgür ruhunu enerjisinden anlamak mümkün. Annesi bir kamu kurumundan, babası ise bir bankadan emekli olan Doğandemir, ailesinin tek çocuğu ve elbette gözbebeği olarak büyütüldü. Lisans eğitimini oyunculuk üzerine almış değil, kendisi Ankara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu. Eğitiminden kazandığı vizyon röportajlarının satır aralarında sık sık göze çarpıyor, duygusal olduğu kadar realist de bir kadın. Röportajlarında sık sık Ankara’dan bahseden genç oyuncu, kendisini de zaman zaman bu şehre benzetmeyi ihmal etmiyor: “Beni ben yapan en önemli noktalardan biri Ankara. O yüzden zaman zaman melankoliğimdir Ankara gibi.”

Üniversitenin son sınıfını Fransa’da okuyan genç kadın, televizyon sektörüne stajyer olarak girdi. Zirveye uzanan zorlu yolun her aşamasını deneyimleyerek yükseldi. Rejiye ve editörlüğe geçen Hande, aldığı oyunculuk eğitimleri ile beraber kamera önüne de çıkarak seyirciyle tanıştı. 2011 yılında TRT OKUL’da sunduğu program ile ekran önü macerası başlayan genç oyuncu, 5 yıl içinde ülkenin en prestijli kanallarında başroller arasına adını yazdırdı. Asıl patlamasını Güneşi Beklerken dizisinde canlandırdığı Zeynep ile yapan Doğandemir, eğitimlerini ise 35 Buçuk Akademi ve Bahar Kerimoğlu Oyunculuk Atölyesi’nden aldı. Onu keşfeden isim ise tanınmış menajerlerden Nimet Atasoy.

hande-dogandemir-resimleri-8

Bugüne kadar başka neler yaptı diye sorarsanız, “İşleri başrol ve yan roller diye ayırmak bana yanlış geliyor. Nitelikli bir işin parçası olmak önemli olan.” diyen Doğandemir bugüne kadar, Keskin Bıçak, Sen de Gitme, İbret-i Ailem, Böyle Bitmesin, Şubat ve Leyla ile Mecnun gibi dizilerde rol aldı. Oyuncu Racon dizisinin ardından şimdi ise Hayatımın Aşkı ile izleyicilerle buluşuyor. Her dizisinin ömrü uzun olmadı ama bu kişisel kariyerindeki yükselişin önüne geçmedi. Oyuncu her dizisinde farklı rollerle ekrana çıkarken, sinema filmlerinde de kendini göstererek yoluna bir kulvar daha açtı.

572efae361361f1e586968f1

BİR REKLAM FİLMİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

Bana Masal Anlatma adlı filmin ardından Her Şey Aşktan’ı da filmografisine ekleyen yıldızın bugüne kadar rol arkadaşı olan isimler arasında son yılların parlayan isimleri Kerem Bürsin, Şükrü Özyıldız, Barış Arduç, Serkan Çayoğlu gibi isimler yer aldı. Onun hayatının belki de en keskin virajı ise Nejat İşler ile beraber rol aldığı bir kek reklamı oldu. Doğandemir, dişi imajıyla ekrana geldiği o reklamın kendisini bile şaşırttığını demeçlerinde şöyle dile getiriyor: “Ben de dahil olmak üzere izleyici bambaşka bir Hande gördü o reklamla. O güne kadar birçok projede yer aldım ama hiçbiri bu kadar popüler olmamıştı. Böylece birçok insan beni tanımış oldu. Üstelik bana gelen oyunculuk tekliflerinin niteliğini de değiştirdi bu reklam…”

Sosyal medyadaki fan sayfaları birbiriyle yarışan, yazdığı iletiler gazetelerde boy boy haber olan Doğandemir, dergisimiz Dipnot Tablet’e verdiği röportajda fanları ile ilişkisi sorulan soruya şöyle cevap vermişti: “Gerçekten beni de çok şaşırtan bir ilişkimiz var aramızda. Proje seçerken bile beni çok keyifli bir biçimde yönlendiriyorlar. Eleştirilere benim adıma cevap veriyorlar. Sevgilerini çok güzel ifade ediyorlar.”

5721f5baac1fe32adc96ee8e

AŞK TÜM ALGIYI DEĞİŞTİRİYOR

Hande Doğandemir’in enerjisini sağlayan yalnız hayranlarının yoğun sevgisi değil elbette. Aşk da ünlü oyucunun hayatına enerji katıyor: “İnsanın tüm algısı açılıyor bence aşkla, o yüzden de yapabileceği her şey için daha çok hevesi oluyor.” Başarılı oyuncu idealindeki aşkı ise Elele Dergisi’ne şöyle anlatıyor: “Beni en çok saygı ve sahip çıkılan bir ilişki mutlu ediyor. Çünkü biriyle hayatınızı paylaşma kararı çok kıymetli… Kendi dünyanızın kapılarını bir yabancıya açıyorsunuz, kimsenin bilmediği ve tanımadığı halinizi bir başkasıyla paylaşıyorsunuz. O yüzden buna sadık kalmak ve saygı duymak benim için çok değerli.” Hayatındaki en çok kalbini kıracak olayı aldatılmak olarak tanımlayan oyuncunun, HaberTürk Gazetesi tarafından sorulan sonsuz aşk üzerine sorusuna verdiği cevap ise bir hayli manidar: “Hiçbir şey sonsuz değildir.”

Özellikle son projesinde romantik komedinin olmazsa olmazı saf bir kadın rolüyle ekrana gelse de kişisel hayatında farkındalığı yüksek bir kadın var açıklamalarında. Artılarını da zaaflarını da ölçen ve açıklamaktan çekinmeyen oyuncunun kendinde yenmeye çalıştığı alışkanlığı ise sabırsızlığı ve ani yükselen öfkesi… Yükseklik korkusu olduğu bilinen Doğandemir’in işi için korkuları ile yüzleşmekten kaçmadığı, sahne gereği yüksek bir binadan atladığı uzun süre haberlere konu olmuştu. Film için kick boks ve tango dersleri aldığı da haberleşen oyuncu, kendini geliştirmekten çekinmiyor ve yeni hobiler edinmekten zevk aldığını her fırsatta dile getiriyor.

hayatimin-aski-nasil-basladi_131078726947790961

Tam bir Audrey Hepburn hayranı olan yıldızın en sevdiği yemek ise makarna. Formunu nasıl koruyor diye düşünenlerdenseniz hayatında sporun yerinin büyük olduğunu hatırlatmam gerek. Alışverişini Terkos pasajından yapacak kadar özgür ruhlu, evini en huzurlu yeri olarak ilan edecek kadar evcimen bir kadın o. Fotoğraf özel hobileri arasında başı çekerken, en büyük hayalleri arasında bir Ferzan Özpetek filminde rol almak yer alıyor. Fransızca bilgisinin yanına bir de akıcı bir İtalyanca eklerse neden olmasın değil mi? Hande Doğandemir’e başarılar dilerken hatırlatıyorum, okurlara başrolünde yer aldığı Hayatımın Aşkı her pazar saat 20.00’de Kanal D’de. İyi seyirler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir