EKRANLARIN YENİ ROMANTİK PRENSİ EKİN MERT DAYMAZ: “BİRİNE AŞIKSAM ASLA ALDATMAM, ALDATMAK ADİLİKTİR”

Adını Çilek Kokusu ile başroller arasına yazdıran, şimdilerde yazın iddialı dizilerinden Hayat Sevince Güzel ile izleyicilerle buluşan Ekin Mert Daymaz Dipnot Tablet’in sorularını yanıtladı. Best Model derecesi ile sektöre adım atan Ekin, karizmatik duruşu ve oyunculuğuyla ekranların yeni romantik prensi lakabını hak ediyor. Genç oyuncuyla Hayat Sevince Güzel’i, oyunculuğu ve aşkı konuştuk. Aldatmakla ilgili demeci gündem yaratan oyuncu, tartışmaya da son noktayı koydu; “aldatmak adiliktir.”

IMG_3802

ZOR ZAMANLARDA “HAYAT SEVİNCE GÜZEL”

Hayat Sevince Güzel’ hayatına nasıl girdi?

Kafamın karışık olduğu bir dönemdi. Bir çok senaryo okudum ve aralarında ki en renkli iş ve benim için en iyi olduğunu düşündüğüm karakterdi Savaş. Kadrosu çok iyi tecrübeli bir çok isim var. Hem oynayıp hem öğrenebileceğin bir proje. Güzel de bir başlangıç yaptık. Umarım böyle devam edecek.

Bu diziyi izleyiciler neden tercih etmeli?

Renkli enerji dolu bir iş. Zaten ülke olarak pek iç açıcı bir dönemde değiliz. Bir çok üzücü olay yaşıyoruz son zamanlarda. İzleyiciyi biraz olsun bu karanlık tablodan çıkıp güzel keyifli dakikalar geçirebilir.

OYUNCULUK İÇİN DÖVMELERİNİ SİLDİRDİ

Best model oyunculardan birisin, modellik oyuncular için basamak mıdır? 

Yani değil tabi. Modellikten oyunculuğa geçiş çok kolay olmayabilir. Böyle denk geldi diyelim. Sektöre bir yerden girmeliyim diye düşündüm be ondan sonra Best Model’e girmeye karar verdim. İstediğim gibi gitti ve istediğim sektöre geçiş yapabildim.

HSG_1 (81)

Röportajlarını incelerken “kesin yay burcu” dedim sonra tarihe baktım doğru… Burçlara inanır mısın?

Burçlar hakkında çok şey bilmem. Yay burcu dışında tabi. Bana uyan beni anlatan bir burç. (Gülüyor)

Kaç dövmen var?Bazılarını sildirdiğini okudum, neden? Pişmanlık mı söz konusu? 

2 tane dövmem var. Sildirdiklerimde oldu. Bunlar oyunculuk sektörüne başlamadan önce yaptırdığım dövmelerdi. Bir pişmanlık yok. Dövme zorluyor, oynadığın her karaktere uymuyor, sonuç olarak sildirmemin sebebi de budur. Bu arada Twitter’dan epey yorum alıyorum. Göğüsünde ki 1938 dövmesini neden kapatıyosun dizilerde diye. Kapatılması benim tercihim değil. Ben böyle bi rdövmeyi taşıdığım için gurur duyuyorum.

Hayat-Sevince-Güzel-fotoğrafları

AŞK İNSANIN GÖZÜNÜ KÖR EDİYOR

Peki gerçek hayatta dizideki gibi bir kadın için savaştığın oldu mu hiç?

Hayır böyle bir şey yaşamadım.

Hemen hemen aynı yaşlarda kardeşin olsa ve kardeşin ile aynı kadına aşık olsan ne yapardın? 

Böyle bir şey yaşamadan bilemezsin tabii… Ama aşk insanın gözünü kör eden bir şey. Bazen mantığın bile önüne geçiyor. Kardeşimle aynı kadına aşık olsam ona zarar verecek onu kıracak bir şey yapmam tabii ki. Sonuç olarak kararı veren ikimizin de aşık olduğu kadındır her kararına saygı duymak lazım.

“Yeteri kadar sevmezsem aldatabilirim” diyen biri kadınlarda nasıl güven telkin ediyor? 

Yeteri kadar sevmezsem aldatabilirim demem çok konuşuldu. Yanlış anlaşılmaya müsait bir soruydu. Aslında şöyle bi durum var. Ben o cümleyi tam olarak böyle kurmadım. Bu röportajımız sohbet usulü oldu yazılı değildi yani. Tam olarak şu ifadeyi kullandım ben orada. ”Yeteri kadar sevmezsem aldatabilirim ki neden sevmediğim bir kadınla beraber olayım. Böyle bir şey olmayacağı için aldatmaya gerek kalmaz” Ki ben ilişkide aşırı sadık dürüst bir insanımdır. Bu konuda büyük konuşabilirim. Birine aşıksam asla öyle bir şey yapmam. Aldatmak adiliktir.

IMG_1066

HAYRANLARIM BENİ MOTİVE EDİYOR

Fan Club üyelerin sosyal medyayı tam anlamıyla yıkıyor. Bu ilgi seni şaşırtıyor mu?

Başlarda çok şaşırttı. Ama bir zaman sonra alışıyosun. Ben onlara ve azimlerine saygı duyuyorum. Beni motive ediyorlar.

Sorumluluk hissi getiriyor mu? 

Tabi sorumluluk hissi de getiriyor. Ve elimden geldiği kadar onlarla ilgilenip mutlu etmeye çalışıyorum.

Hayranlara bir mesaj veya eklemek istediğin bir şey var mı? 

Zor dönemler geçiyoruz fazla çalışıyoruz. Psikolojimizi her zaman sağlam tutmamız gerekiyor. Onlar da bunun için hep yardımcı oldular bana. Beni fazlasıyla motive ediyolar. Her birine teşekkür ediyorum. (Gülüyor)

Röportaj: Gizem Merve Kaboğlu – Dipnot Tablet Dergi / Temmuz 2016

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir