Şafak Sezer’den Tony Soprano Olur mu?

James Gandolfini’nin kemikleri sızlıyordur şu an, Altındağlı izleyenlerin gözlerinin dolduğu gibi… Önyargılıydınız zaten diyenleri duyar gibiyim, evet önyargılıydım. Şafak Sezer’i konuşulduğu andan itibaren The Sopranos’un içinde göremedim, izledim hala göremiyorum. Aydemir Akbaş, Şafak Sezer ve Hande Ataizili The Sopranos uyarlaması Altındağlı projesini kim duysa güler zaten.

Senaryo internetten çevrilmiş gibi, The Sopranos’un ilk bölümüyle aynıydı. Detaylarda, karakterlerde farklılık olsa da yereleştirilememiş, belki yerelleştirme çabasına bile girilmemiş görüntüde Türkiyelileştirilmiş bir işti Altındağlı dizisi.

Altındağlı Dizisi
Altındağlı Dizisi

Uzun uzun yazmaya bile gerek duymuyorum izlemeyin diyemeyeceğim, isterseniz hobi olarak yine izleyin ama hobi olarak kalsın lütfen. Herhangi bir okurumun Altındağlı dizisinin sadık izleyicisi olma ihtimali bile fazlaca düşündürücü benim için.

Yazı Dipnot Tablet 144. sayısında yayınlanmıştır… Dipnot Televizyon yazılarını ve çok daha fazlasını Dipnot Tablet dergide okuyabilirsiniz.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza ÜCRETSİZ indirmek