Yazın Öyküsü Selin, Aşkın Bedeli Nil, ELİT ÇAM Röportajı

Yazın Öyküsü dizisinin Selin’i Elit Andaç Çam ile Aşkın Bedeli dizisi döneminde yapılan röportaj:

Sosyal medyada en çok hakaret edilen oyunculardan biri şu sıralar Aşkın Bedeli dizisinin Nil’i Elit Çam… Sade makyajıyla, aklı başında tavırlarıyla karşımda sosyoloji mezunu olan ve oyunculuğa gönül veren zeki ve genç bir kadın oturuyor önce. Mekanartı sahnesinde iki oyunda bir transeksüel ve Şahmeran’dan, İkinci Kat’ın Barselo oyununda canlandırdığı hamile pole dansçıdan, ekranda ise kötülükler kraliçesi olan Nil’den çok farklı kendisi. Yanımızdan geçen, dizinin izleyicisi olduğu belli olan kadınlar “Yapma kızım” diyene dek tiyatrodan konuşuyoruz, sonra söz Nil’in öldüren cazibesine geliyor. Yolda önünü kesen izleyicileri, bu gerçekçiliği övgü olarak kabul ettiğini söyleyerek gülümsüyor, geride bu satırları dolduran keyifli bir söyleşi kalırken aklıma bizi yolda çeviren izleyiciler geliyor… Deşifre sonrası bu röportajda gördüğüm Nil’den çok farklı olan kadını, Elit’i sizinle tanıştırmak istiyorum. Buyurun sayın izleyici:

Aşkın Bedeli Nil Röportaj
Aşkın Bedeli Nil Röportaj

Tiyatrodan başlayalım 80’lerde lubunya olmak nasıl bir şey? Neden özellikle 80’ler lubunyaların hikayelerinin anlatılmaya “değer” görüldüğü bir dönem?

Darbe dönemi Türk halkının ortak hafızasında çok fazla acı ve hikaye saklayan bir dönem zaten. Şimdiye kadar o döneme farklı pencerelerden bakan birçok iş üretildi ama trans bireylerin darbe döneminde neler yaşadığını kimse merak etmedi. Oyun esnasında seyirci tanıklık ettiği acının büyüklüğü karşısında afallıyor. Ne acılar çekildi ama şimdi her şey geride kaldı diyemiyoruz maalesef… “2000’lerde lubunya olmak” isimli bir proje olsaydı bu, yine benzer ötekileştirme ve sistematik şiddetten bahsediyor olurduk.

Okumaya devam et Yazın Öyküsü Selin, Aşkın Bedeli Nil, ELİT ÇAM Röportajı

Günlük Diziler: Annem Neden Bu Diziyi İzliyor?

Bu hafta son yıllarda reyting listelerinde üst sıralara tırmanan günlük dizilere büyüteç tutmak istiyorum. Gelin beraber bakalım, “Annem neden bu diziyi izliyor, annem bu dizide ne buluyor” diye düşündüğünüz günlük diziler neden izleniyor, nasıl bu kadar yüksek reyting alıyor, neden çoğu Ankara’da çekiliyor ve neden arz ediliyor…

Beni Affet Dizi
Beni Affet Dizi

Arzdan başlayalım istiyorum… Bu dizilerin maliyetleri haftalık işlere göre çok çok düşük, zira star oyuncu yok hiçbirinde. Aksine günlük diziler kendi starlarını varediyor. Deniz Yıldızı, Unutma Beni, Beni Affet ve Aşkın Bedeli hala yayında olan günlük dizilerden bazıları ve eminim biraz televizyon izleyen biriyseniz başrollerin yüzleri gözünüzün önünde canlandı bile…

Okumaya devam et Günlük Diziler: Annem Neden Bu Diziyi İzliyor?

Aşkın Bedeli Dizisine Yeni Oyuncu

Star TV’nin günlük dizisi Aşkın Bedeli kadrosuna yeni bir oyuncuyu daha dahil etti. Son olarak Fatih dizisiyle ekrana gelen Elit Çam, Aşkın Bedeli dizisine Nil karakteri ile katıldı.

Aşkın Bedeli Elit Çam
Aşkın Bedeli Elit Çam

112. bölüm ile dizide yer almaya başlayan Nil, Arda Öziri’nin canlandırdığı Poyraz’ın üniversitedeki sevgilisi olarak senaryoya dahil edildi. Madrid’den gelen ve Poyraz’ı yeniden elde etmek için çabalayan Nil, ilerleyen bölümlerde güçlü imajıyla Selen’in en büyük rakibi olacak ve dizinin ritmini artıracak…

Yapımcılığını Focus Film’in üstlendiği Aşkın Bedeli, hafta içi her gün 12.30’da Star’da…

Kişisel not: Mekanartı ve İkinci Kat’ta çeşitli oyunlarda izlediğim Elit Çam, Barselo, Şahmeran’ın Bacakları ve 80’lerde Lubunya Olmak oyunlarıyla adından söz ettirmişti. Dizinin ihtiyacı olan taze kanı bence fazlasıyla karşılayabilecek bir oyuncu. 🙂 Özellikle 80’lerde Lubunya Olmak’ı izlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim, trans bir kadını çok iyi canlandırmıştı kendisi.

Aşkın Bedeli Star’da Başlıyor

AŞKIN BEDELİ 9 Eylül Pazartesi itibariyle hafta içi her gün 13:00’de Star’da ekrana gelmeye başlayacak.

Aşkın Bedeli Dizisi
Aşkın Bedeli Dizisi

Yapımcılığını Düş Gezginleri Nilgün Sağyaşar’ın yaptığı dizi tiyatro kökenli oyuncuları ile dikkat çekiyor.

Başrollerini  Zeynep Aydemir (Selen Arıkan), Deniz Bolışık ( Sedef Kılıç Haznedar), Arda Öziri ( Poyraz Haznedar), Mert Yavuzcan (Taner Odabaş), Kevork Türker (Mümtaz Haznedar), Yeşim Alıç ( Betül Haznedar), Göktuğ Alpaşar (Ender Haznedar), Fahri Öztezcan ( Dr. Alper Karadeniz), Zafer Demircan ( Gülten Kılıç) Burcu Cavrar ( Özge Tuğlacı), Orkun Öngel (Aras Haznedar),  Serap Önder ( Hayriye Yılmaz), Erhan Mirahmetoğlu ( Ferhat Yılmaz), Zinnure Türe (Canan Solak) hepsi tiyatro kökenli isimlerin oluşturduğu dizinin çekimleri İstanbul’da gerçekleşiyor.

AŞKIN BEDELİ  KÜNYE

YAPIM: DÜŞ GEZGİNLERİ FİLM YAPIM DAĞ. HİZ. TİC. A.Ş.

YAPIMCI    :  NİLGÜN SAĞYAŞAR

MÜZİK : UĞUR AKYÜREK – ERSİN BİŞGEN

SENARYO    : ALİ ALPGEZMEN – AYSUN ERDOĞAN – MURAT CAN TÜRE

YÖNETMEN : CANAN EVCİMEN – ATİLLA CENGİZ

Aşkın Bedeli Star TV
Aşkın Bedeli Star TV

Aşkın Bedeli Hikaye 
Poyraz, Türkiye’nin sayılı şirketlerinden olan Haznedar Holding’in genç veliahtıdır. Karısı Sedef ile parmakla gösterilen bir çifttirler. Biricik oğulları Uğur altı yaşındadır. Baba Mümtaz oğlu ile gurur duyar. Ancak ailenin bu mutluluğu uzun sürmeyecektir. Çünkü kökleri yıllar öncesine dayanan bir düşmanlık nedeniyle, genç bir adam bu aileden intikam alma peşindedir. Üstelik şimdi elinde büyük bir koz da vardır.

Bir gün Sedef kaçırılır ve hem polis hem aile seferber olsa da kimse izini bulamaz. Ancak birkaç gün sonra Sedef, hiçbir şey olmamış gibi eve döner. Herkes mutludur ama bir terslik vardır: Küçük Uğur daha görür görmez Sedef’e bağırır: Sen benim annem değilsin. Poyraz şoktadır. Karısına ne olmuştur da oğlu onu istemez. Ya da karısı değilse eve gelen ve karısına tıpa tıp benzeyen bu kadın kimdir.

Oysa işin içinde şeytanın bile aklına gelmeyen bir plan vardır. İntikam peşindeki Taner, gerçek Sedef’i kaçırmış ve bir depoya hapsetmiştir. Yerine ise tüm aileyi yok etmek üzere başka bir kızı göndermiştir. Peki bu kız kimdir ve bu aile ile ne derdi vardır? Sedef eski hayatına nasıl geri dönecektir?…. Bundan sonra olaylar kimsenin tahmin edemeyeceği yerlere sürüklenecek, kim iyi kim kötü birbirine karışacaktır. Acaba bu fırtınadan sağ çıkmaya sadece aşk yetebilir mi?