Barış Aytaç Röportajı: DERİNLİKSİZ KARAKTERLERİ OYNAMAK PATLAK LASTİKLE YOL YAPMAK GİBİ

Evlerden Biri’nin yakışıklı Erdal’ı, Aramızda Kalsın’ın şımarık Taylan’ı, Boynu Bükükler’in öğrenci Doruk’u Barış Aytaç ile diziler ve TV dünyası üzerine konuştuk. Sektörün başkenti Cihangir’de buluştuk, biraz sitem biraz umut dolu bir sektör eleştirisi yaptık. Cine Dergi’den Gizem Kaboğlu’nun soruları ile Barış Aytaç’ı biraz daha yakından tanımak isterseniz buyurunuz:

Barış Aytaç Röportaj
Barış Aytaç Röportaj

Sence bir dizinin tutması için gerekli olan ne? Mesela Boynu Bükükler neden tutmadı?

Zor bir piyasanın içerisinde hepimiz sevilen ve takip edilen işler yapmaya çalışıyoruz, tabii ki bunlar arasında seyirciden beklediğimiz tepkiyi almayanlar da oluyor.  Anladığım kadarıyla samimiyet mühim… Aramızda Kalsın çok samimi bir iş mesela. Bir de diğer değişkenler neler kanal, yapımcı neler konuşur ben de bilmiyorum. Bize bu dizi şu nedenle yayından kaldırılıyor denmiyor, çok memnun olduk inşallah yine çalışırız diyerek ayrılıyoruz. İşin tutup tutmayacağına çok da fazla kafa yormuyorum, o karakterin benimle özdeşleşecek yerleri var mı, keyif alıyor muyum ona bakıyorum.

Okumaya devam et Barış Aytaç Röportajı: DERİNLİKSİZ KARAKTERLERİ OYNAMAK PATLAK LASTİKLE YOL YAPMAK GİBİ

Geniş Aile Okula Taşındı: BOYNU BÜKÜKLER

(Yazı 4 nisan’da Dipnot Tablet dergide yayımlanmış, yazının yayımından 2 hafta sonra dizi final yapmıştır.)

Gençlik dizileri ekranda bir bir boy göstermeye başladı…Koca koca adamları lise üniformasıyla izlediğimiz lise dizilerinin son örnekleri ise Boynu Bükükler ve Not Defteri oldu. İlk intiba Boynu Bükükler’in Pis Yedili, Not Defteri’nin ise Öğretmen Kemal ve Arka Sıradakiler dizilerinden esinlenilerek hazırlandığı oldu ancak diziler başladığında kimi önyargılar yerini hayrete bıraktı.

Boynu Bükükler Dizisi
Boynu Bükükler Dizisi

Öncelikle telaşa gerek yok, gençlik dizileri furyasının yeniden başlayacağını düşünmüyorum. Sadece yaz yaklaştığı için sayılarda artış var. Hatırlatayım şu an ekranda Güneşi Beklerken sürüyor (ki gençlik olduğu kadar drama dizisi de o), Pis Yedili yakında yeniden ekrana dönecek. Not Defteri’ne maalesef özellikle genç oyuncularını görünce pek şans vermesem de Boynu Bükükler’in fark yaratma ihtimalini çok daha fazla görüyorum. Öncelikle yukarıda belirttiğim önyargılarımı yıkan işin Boynu Bükükler olduğunu söylemeliyim. Pis Yedili değil Geniş Aile kıvamında bir dizi Boynu Bükükler.

Okumaya devam et Geniş Aile Okula Taşındı: BOYNU BÜKÜKLER