EKRANLARIN YENİ ROMANTİK PRENSİ EKİN MERT DAYMAZ: “BİRİNE AŞIKSAM ASLA ALDATMAM, ALDATMAK ADİLİKTİR”

Adını Çilek Kokusu ile başroller arasına yazdıran, şimdilerde yazın iddialı dizilerinden Hayat Sevince Güzel ile izleyicilerle buluşan Ekin Mert Daymaz Dipnot Tablet’in sorularını yanıtladı. Best Model derecesi ile sektöre adım atan Ekin, karizmatik duruşu ve oyunculuğuyla ekranların yeni romantik prensi lakabını hak ediyor. Genç oyuncuyla Hayat Sevince Güzel’i, oyunculuğu ve aşkı konuştuk. Aldatmakla ilgili demeci gündem yaratan oyuncu, tartışmaya da son noktayı koydu; “aldatmak adiliktir.”

IMG_3802

ZOR ZAMANLARDA “HAYAT SEVİNCE GÜZEL”

Hayat Sevince Güzel’ hayatına nasıl girdi?

Kafamın karışık olduğu bir dönemdi. Bir çok senaryo okudum ve aralarında ki en renkli iş ve benim için en iyi olduğunu düşündüğüm karakterdi Savaş. Kadrosu çok iyi tecrübeli bir çok isim var. Hem oynayıp hem öğrenebileceğin bir proje. Güzel de bir başlangıç yaptık. Umarım böyle devam edecek.

Okumaya devam et EKRANLARIN YENİ ROMANTİK PRENSİ EKİN MERT DAYMAZ: “BİRİNE AŞIKSAM ASLA ALDATMAM, ALDATMAK ADİLİKTİR”

Efes Kızıydı, Şimdi Sevilen Bir Oyuncu: Demet Özdemir

Sana Bir Sır Vereceğim, Türkiye’de ilk kez geniş fan kitlesi edinen dizi oldu. Dizinin kazandırdığı iki isim ise Ekin Koç ve Demet Özdemir’di. Doğaüstü güçleri olan gençlerin fantastik hikayesini ekrana taşıyan dizinin ardından Demet Özdemir, Kurt Seyit ve Şura dizisi ile ekranda boy gösterdi ve ardından Çilek Kokusu ile izleyicilerle buluştu. Duru güzelliği Özdemir özellikle teenage olarak anlandırılabilecek izleyici grubunun deyimiyle onların adeta prensesi.

Demet Özdemir Efes Kızı
Demet Özdemir Efes Kızı
Demet Özdemir Efes
Demet Özdemir Efes
Efes Demet Özdemir
Efes Demet Özdemir

PONPON KIZDI, OYUNCU OLDU

Başarısı yaş tahmininizi yükseltmesin, kendisi 26 Şubat 1992 doğumlu ve balık burcu. Kocaeli il sınırları içinde dünyaya gelen Demet Özdemir, 3 kardeş. Anne babasının ayrılmasından sonra İstanbul’da yaşamaya başlayan Özdemir, dansa olan ilgisini küçük yaşlarda fark edip dans kurslarına gitti. Yarım bıraktığı okulu akşam lisesi ile tamamlayan genç kadın, Efes kızlarına katılarak dansta profesyonelleşti. Spor meraklısı izleyiciler arasında fenomen haline gelen Efes kızları ekibinde estetik ve seksi danslarıyla baş döndüren Demet Özdemir, Mustafa Sandal’ın klibinde de dansçı olarak kamera karşısına geçti.

Demet’in bir diğer klip deneyimi ise Sana Bir Sır Vereceğim dizisi oyuncularıyla beraber düet yaptıkları Bora Cengiz’in “Sevsek Mi?” şarkısı oldu. 

İLK DİZİSİ ÇİLEK KOKUSU DEĞİL

Şöhret basamaklarını tırmanmadan önce dansta tecrübe edinen güzel oyuncu bir havayolu firmasının güvenlik filminde de rol aldı. “Gözüm bir yerden ısırıyor” diyenler onu uçuş filminden hatırlayabilirler.

Oyunculuğun hayatında tesadüf olmadığını vurgulayan genç oyuncu “Dans ederek para kazandım. Oyuncu olmak istediğimde ise kazandığım paraları eğitimime harcadım. Çok çalıştım, emek verdim ve karşılığını aldığımı düşünüyorum.” diyerek emeğinin altını çizdi. Oyunculuk eğitimini Şahika Tekand’dan alan Özdemir, kısa süre sonra Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde rol aldı. Aylin ile gençlerin kalbini kazanan Demet, Kurt Seyit ve Şura isimli dizide ise Alya karakterine can verdi. Çilek Kokusu dizisi öncesi bir de Tut Sözünü adlı filmde oynadığını hatırlatırken, Çilek Kokusu dizisi ile 2015 yazında fırtına gibi estiğini söylememek haksızlık olurdu. Başarısını kış dizileri karşısında gösteremeyen dizi yine de sosyal medyanın gözdeleri arasında…

Çilek Kokusu
Çilek Kokusu

HİÇ DİYET YAPMAMIŞ KADINLARDAN…

Hakkındaki özel bilgilere gelirsek, Radikal Blog’a verdiği röportajda hayatındaki insanların olmazsa olmaz özelliği olarak dürüstlüğü gösteren genç oyuncunun dans dışındaki bir diğer tutkusu ise polisiye kitaplar. Hayatı boyuncu hiç diyet yapmamış olanlara hayranlık ve imrenerek bakan birçok kişiye hedef olmayı göze alarak yemek yemeği çok sevdiğini ve diyet yapmadığını söyleyen Demet’in mutfakta iyi olduğunu da satır aralarından anlıyoruz. Çilek Kokusu izleyicileri için merak gidereyim, Vatan Gazetesi’nde yer alan söyleşiye göre kendisi pasta yapmayı bilmiyormuş ama en sevdiği pastalar çikolatalı ve vişneliymiş.

Şimdilerde Mahir Günşiray, Laçin Ceylan gibi usta isimlerle kamera karşısına geçen Demet Özdemir’in hayalleri arasında ise Çetin Tekindor ve Uğur Yücel ile rol almak var.

Demet Özdemir Kimdir
Demet Özdemir Kimdir

ANKETLERİNİN BİRİNCİSİ O!

Kahverengi gözleri ve siyah saçları ile cazibe uyandırırken büyük dudakları ile kıskanan bakışların odağı olan Demet Özdemir sosyal medyadaki gücüyle meslektaşlarına parmak ısırtıyor. Radikal Gazetesi’nin yaz başında yaptığı “”Sizce bu yaz hangi dizinin güzeli ekranlara damga vuracak?” konulu anketine yaklaşık 7000 kişiden oy gelmiş ve tartışmasız bir şekilde anketi baştan sona açık ara farkla önde götüren Demet Özdemir, %29’luk bir oy oranıyla birinci sırayı elde etti. Geçtiğimiz yıllarda bir internet sitesi tarafından “Twitterda yılın en iyileri” ve “Yılın En İyi Dizi Kadın Oyuncusu” seçildi. Yine bir web portalının yaptığı Fan Faktör 2 Kristal Ödüllüne layık görüldü.

Demet Özdemir Sevgilisi
Demet Özdemir Sevgilisi

DİZİ AŞKI GERÇEK OLDU

Gülümseyen yüzüyle Yedikule Hayvan Barınağı Sevgi Günü’nde gönüllü olarak barınaktaki hayvanlar için yardım projesine de destek olan Demet Özdemir şimdilerde ise işinin yanında partneri Yusuf Çim ile aşk iddialarıyla gündemde. Geçtiğimiz aylarda röportajında sorulan bu soruya gülerek şu yanıtı verdi: “Bu soruyu cevaplamam gerekirse; bir sevgilim var.” İkili birlikteliklerini inkar etmiyor ancak sorunun net bir yanıtı yok, elbette yorum size kalmış. Bana kalırsa görünen köy kılavuz istemiyor…

LAÇİN CEYLAN, ÇİLEK KOKUSU İLE MUCİZELERİN KADINI OLACAK

Tiyatro ve televizyon izleyicilerinin yakından tanıdığı Laçin Ceylan yeni dizisi Çilek Kokusu ile ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Bitiyatro ile tiyatro izleyicisinin alkışını toplayan ünlü oyuncuyla yeni projelerinden hayata bakışına kadar pekçok konuyu Dipnot Tablet için masaya yatırdık.

Çilek Kokusu Röportajı
Çilek Kokusu Röportajı

Çilek kokusu yazın en iddialı işlerinden biri sizi nasıl bir rolde göreceğiz?

Ben Selda Mazharoğlu rolündeyim. Bir eşine ve oğluna çok özen gösteren biri. Aynı zamanda sürprizlere çok açık bir karakter. Tesadüfler eseri bir büyük iş sahibi oluyor. Yani Selda sürprizlerin ve mucizelerin kadını. Neşeli ve eğlenceli.

Okumaya devam et LAÇİN CEYLAN, ÇİLEK KOKUSU İLE MUCİZELERİN KADINI OLACAK