Gizem Kaboğlu Kimdir?

Gizem Merve Kaboğlu
Gizem Merve Kaboğlu

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldum. atv haber merkezi’nde ve Radyo Marmara’da yaptığım stajlarla deneyim kazandım. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nda “Eleştirel haber okuryazarlığı” eğitimi gördüm. Muhabir, editör ve televizyon eleştirmeni olarak Televizyon Gazetesi.com’a emek verirken Dipnot.tv haber sitesinde editörlük yaparak kariyerimi sürdürdüm. Türkiye’nin en büyük TV ödülleri organizasyonu 2. ve 3. Antalya Televizyon Ödülleri’nde “önjüri üyesi” sıfatıyla görev üstlendim. Televizyon analizleriyle dergilerde yazılar yazmaya devam ederken, Çiçeksepeti.com’da da uzun süre editörlük yaptım. Ardından yine Çiçeksepeti bünyesinde Pazarlama İletişimi Uzmanı olarak çalıştım.

atv ekranlarına gelen Kaçın Kurası, Fox tv’de yayınlanan Ferhat ile Şirin adlı dizilerde, Hürkuş: Göklerdeki Kahraman, Kızım ve Ben adlı sinema filminde, senaryo çalışmalarında görev aldım.

Hobi olarak yiyecek hazırlama ve yiyecek içecek işletmeciliği kurslarına gittim. Özellikle meze yapmayı seviyorum, fırsat buldukça workshoplara gidiyor yemek kitapları karıştırıyorum.

Blue Array Academy’den SEO management sertifikası sahibiyim.

Şimdilerde dergilerde, web sitelerinde yazı ve röportajlara, dijital ajanslarla işbirliği içinde içerik editörlüğüne devam ediyorum. Ayrıca senaryo çalışmalarımı da sürdürüyorum, kendimi farklı alanlarda geliştirmeyi seviyorum.

Tüm bunlara ek olarak 1 yıllık, MEB onaylı Aile Danışmanlığı eğitimi aldım. MEB onaylı Profesyonel Aile Danışmanıyım. Mindfulness Based Stress Reduction ve Amy Salzman’ın Still Quiet Place Çocuk Mindfulness programına katıldım. Freelance danışmanlığa devam ediyor, ayrıca Istanbul Üniversitesi çocuk gelişimi bölümü lisans öğrenciliğini sürdürüyorum.

“Gizem Kaboğlu Kimdir?” üzerine 7 yorum

      1. kızıl saçtan o zaman, 80-83 arası göstermektesin. şaka şaka, biz kadınların en hassas konusudur yaş meselesi, hassasiyetini dışa vurduğun anda gıdıklanırsın, burdan arkadaşına selamlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir