HAYAT ŞARKISI’NDA NE BULUYORUZ? BU DİZİYİ NEDEN İZLİYORUZ?

Hayat Şarkısı, salı akşamları özellikle kadın izleyicinin gözdesi oldu. İlk bölüm itibarıyla yükselen ivme son birkaç haftada durağan bir seyir izliyor. Bugünlerde sık sık duyduğum soru ise şu: “Ya o evlenicem diyen çocuklu bir dizi var ya o tuttu mu?” Hayat Şarkısı’ndan bahsediliyor, dizinin dillere destan çocuk oyuncuları kadar izleyicinin zihninde yer eden diğer nokta olan “tuttu mu?” veya “tutar mı?” sorusu. Gelin beraber cevap arayalım.

hayat şarkısı tuttu mu
hayat şarkısı tuttu mu

Hikaye genel hatlarıyla 8 yaşından bu yana köye gelen bir oğlan çocuğuna (Kerim) aşık olan bir kızın (Hülya), türlü oyunlarla o adamla evlenmesini ve İstanbul’da yaşadıklarını anlatıyor. Ana karakterimiz Hülya, bu oyunlar içinde kendi babasının ölümüne, kız kardeşinin (Melek) köyde adının çıkmasına bile neden oluyor. Hikaye içinde; kadının düğün gecesi kendisini terk eden kocası Kerim’in peşinden Almanya’ya gitmesi de, kocasının başkasından olan çocuğunu satın alıp nüfusuna geçirmesi ve bu şekilde adamla evli kalması da var. Hikaye Hülya ile Kerim’in gerçekten karı koca rolü yaparak İstanbul’a döndüklerinde, Hülya’nın ablası Melek ile Kerim’in evli ağabeyi Hüseyin’in gizli aşkının başlaması ile iyice dallanıp budaklanıyor. Fakirlikten zenginliğe, karşılıksız aşktan evliliğe uzanan, Hülya’nın 20 yılını anlatan dizi, flashback sahneleri ile de beğeni topluyor.

Okumaya devam et HAYAT ŞARKISI’NDA NE BULUYORUZ? BU DİZİYİ NEDEN İZLİYORUZ?

Aydan Taş: “HAYAT ŞARKISI’NDA YEŞİLÇAM TADI VAR”

Hayat Şarkısı’nın Nilay’ı Aydan Taş ile diziyi, BKM geçmişini ve hakkında bilinmeyenleri konuştuk. En çok merak edilen estik sorusuna bile açık yanıtlar veren, güleryüzü kadar açıksözlülüğü ve esprili karakteriyle takdirimizi kazanan Aydan, yüzünüzde gülümseme yaratacak bir röportajla sizlerle. İşte Dipnot Tablet’e özel o açıklamalar:

aydantas1

Okumaya devam et Aydan Taş: “HAYAT ŞARKISI’NDA YEŞİLÇAM TADI VAR”