Burak Alkaş: “Otoparkçılık Da Yaptım, Kavun Da Sattım”

Pis Yedili’nin Orço’su olarak kitlelerce tanınan Burak Alkaş şimdilerde Yeşil Deniz dizisinde Cemil karakteriyle ekranda. Cemil’in maceraları Ege’nin sıcak atmosferini evlerimize taşırken yüzümüze de gülücük ekliyor. Mahalle komedilerinin, aile dizilerinin özlemini çekenlerin fenomeni haline gelen Yeşil Deniz’i, çocukluk hayallerinden oyunculuk macerasına ve aşka kadar birçok konu başlığını ele aldığımız sohbetimizle Burak Alkaş, Dipnot Tablet’te…

Burak Alkaş Kimdir?
Burak Alkaş Kimdir?

HAYALİM BRUCE LEE OLMAKTI

Yeşil Deniz’de Cemil’in tek hayali imam olabilmekti. Senin çocukluk hayallarinde neler vardı?

Çocukluğumun her döneminde farklı hayaller kurdum. Ayakları yere basan hayallerim de vardı, uçtuğum, gerçekleşmesi imkansız hayallerim de vardı. Mesela bir ara Bruce Lee olmak istedim. Mınçıka falan yapmaya çalışıyordum, “Bruce Lee olucam”, “herkesi dövücem” tiribinde dolaşıyordum. Kaptan Tsubasa ile maç yapmak da istedim mesala. Hala kurduğum ve peşinden gittiğim hayallerim var, önemli olanda bu zaten. Hayallerini gerçekleştirmek için çalışmak hayallerine ulaşmak, sonra başka hayale dalmak güzel…

Okumaya devam et Burak Alkaş: “Otoparkçılık Da Yaptım, Kavun Da Sattım”

AŞKIN SAVAŞÇISI ROMEO’DAN SEVDASI ALABORA BEYAZ ATLI PRENSE: Kadir Doğulu

Kadir Doğulu şimdilerde hepimizin aşina olduğu bir isim. Onu ilk nasıl tanıdığımızı hatırlıyor musunuz? Oraya gelmeden gelin hikayenin en başına dönelim.

Kadir_Dogulu
Kadir_Dogulu

19 Nisan 1982’de Mersin’de dünyaya gelen genç oyuncu 2000 yılından bu yana İstanbul’da. Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nü bitiren Doğulu’nun tam adının ise Abdülkadir Doğulu olduğu biliniyor. Beş kardeşin ikinci olarak hayata merhaba diyen Kadir Doğulu’nun kendisi gibi tanınmış bir isimle daha kardeş olduğunu artık bilmeyen yok. Bu tarz benim’in yıldızı stil danışmanı ve kuaför Kemal Doğulu’nun bir küçüğü olan Kadir Doğulu’nun tanınma macerası ise başka bir referansı beraberinde getiriyor. Hande Yener…. O noktaya elbette geleceğiz biraz daha aileden bahsedelim istiyorum. Annesi ev hanımı, babası işçi emeklisi olan Doğulu kardeşler babaları ABD’ye gidince küçük yaşta iş hayatına atılmış. 10 yaşında mahalle esnafının yanında işe başlayan Kadir, İstanbul’a ilk geldiğinde Frape, Refika, Cafe City ve Buz gibi pek çok mekanda garsonluk yapmış. Salomanje’nin mutfağında görev alan Doğulu,  House Cafe’nin ise eski işletmecisi.

Okumaya devam et AŞKIN SAVAŞÇISI ROMEO’DAN SEVDASI ALABORA BEYAZ ATLI PRENSE: Kadir Doğulu

BENİ BÖYLE SEV’İN YILDIZI EDA ECE: AMACIM ÜNLÜ OLMAK DEĞİL

Pis Yedili’den sonra Beni Böyle Sev ile ekranda olan güzel oyuncu Eda Ece ile Dipnot Tablet için söyleştik. Büyük hayran kitlesiyle fark yaratan Ece, sempatikliği ve içtenliğiyle beğeni topluyor. Siz de genç oyuncuyu biraz daha yakından tanımak isterseniz buyurunuz:

Eda Ece Röportajı
Eda Ece Röportajı

Şu önermeye katılır mısın: “Ekrandaki tüm diziler birbirinin aynı.” Sence ekranda fark yaratmak için ne tür riskler alınmalı?

Evet çoğu diziyi izlerken hikayelerin çoğunlukla benzer oldugunu görüyoruz. Temelde hikayeler benzer mesajlar veriyor, zaten dünyada da böyle örnekler ama farklı bir dille anlatmak fark yaratıyor ve ilgi çekiyor. Bu tarzda işlenen dizilerde izleniyor zaten. Risk alınmalı… Yeni şeyler denenmesi taze kan olur, yeni nesilden yeni fikirler çıkabilir.

Okumaya devam et BENİ BÖYLE SEV’İN YILDIZI EDA ECE: AMACIM ÜNLÜ OLMAK DEĞİL

Melih Selçuk Röportaj: EKRANDA FARK YARATMAK İÇİN İŞ İZLEYİCİDE BİTİYOR

Pis Yedili’nin Rüzgar’ı, Adını Feriha Koydum’un Mehmet’i, Kasaba’nın Hüseyin’i Melih Selçuk ile diziler ve televizyon dünyası üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Cine Dergi’den Gizem Kaboğlu’nun sorularını yanıtlayan Selçuk, yönetmenlik hayalinden, film projesinden dizilere bakışına kadar pekçok soruyu içtenlikle yanıtladı. 1984 doğumlu, Mardinli geniş bir ailenin çocuğu olan Selçuk ile dizilerin Doğu’ya bakışına da değindik, sıkı izleyicisi olduğu yabancı dizilere de… İşte Melih Selçuk’un fikir dünyasına kapı aralayacak, satır araları da satırları dolduran cümleler gibi düşündürücü ünlemlerle dolu o röportaj:

Melih Selçuk Röportajı
Melih Selçuk Röportajı

Şu önermeye katılır mısın: “Ekrandaki tüm diziler birbirinin aynı.” Sence ekranda fark yaratmak için ne tür riskler alınmalı?

Hepsi ayndiı değil de belirli kalıplar var ve her bir zi bu kalıplardan birine girmeye çalışıyor bence. Ne yazık ki bu Türkiye’de hep böyle oldu. Yeşilçam’a da baktığımızda birbirinin aynısı binlerce film görüyoruz. Buna alışan bir kitlenin dizi konusunda farklı davranmasını beklememiz hata olur. Kısacası izleyici zaten bu tür diziler istiyor. Arada farklı diyebileceğimiz yapımlar tabii ki oluyor başarılı olanları da oluyor ama yeterli değil bu. İş izleyicide bitiyor.

Okumaya devam et Melih Selçuk Röportaj: EKRANDA FARK YARATMAK İÇİN İŞ İZLEYİCİDE BİTİYOR