YAZ’IN ÖYKÜSÜ’NÜN DRAMA KRALİÇESİ: ELİT ANDAÇ ÇAM

Yaz’ın Öyküsü dizisinin Selin’i Elit Andaç Çam ile Ne Münasebet’in Çisil’i Bengi İdil Uras, Dipnot Tablet için kick box yaptı. İlk kez eldivenleri giyen iki oyuncu, dünya şampiyonu Avatar lakaplı sporcu Çağan Atakan Arslan koçluğunda ilk derslerini aldıktan sonra sorularımızı yanıtladı. The One Terrace Sports Club’ta gerçekleşen çekimlerde ter döken ikili, eğlenceli tavırları ve sportif becerileriyle enerji yükseltti. Sizleri bu kıpır kıpır röportajla baş başa bırakıyorum.
Elit Andaç Çam Bengi İdil Uras

Elin ağır mıdır? Ringte görünce korktum ben biraz… Kavga eder misin normalde?

Yok ya, korkacak bir şey yok. Şaka bunlar… (Gülüyor) Elim ağırdır ama severken ağırdır.

Kick box sence erkeksi bir spor mu? Halbuki sen çok kadın kadın olan kadınlardansın, kendine yakıştırıyor musun?

Boks bence de baya erkeksi bir spor ama bir yandan da çok estetik. Dans etmek gibi. Ya da ben işin agresif kısmıyla değil de estetik kısmıyla ilgileniyorum daha çok. Bu arada öyle çok kadın kadın bir tip de değilimdir aslında. Sanırım şimdiye kadar oynadığım karakterler dolayısıyla öyle bir imaj oluştu insanların kafasında ama hiç de öyle çıtkırıldım bir kadın değilim.

Okumaya devam et YAZ’IN ÖYKÜSÜ’NÜN DRAMA KRALİÇESİ: ELİT ANDAÇ ÇAM

Yazın İddialı Draması, Yaz’ın Anormal Babası!

Yaz’ın Öyküsü geçtiğimiz haftalarda merhaba dedi, Pazar akşamları Kanal D ekranlarına gelen dizinin yükselen ivmesi dikkat çekici elbette. Ancak asıl dokunmak istediğim nokta bir karakter üzerinde. Mert… Tansel Öngel’in canlandırdığı karakter alt metninde ilginç notlar taşıyor. Öncelikle herkeste olan endişelere parmak basan dizilerin tuttuğunu daha önce de belirtmiştim. Yaz’ın Öyküsü Mert özelinde „ya bir çocuğum varsa“ endişesine denk düşüyor.

Yazın Öyküsü
Yazın Öyküsü

Behzat Ç ile Tek Ortak Noktası Şarkısı Değil!

Dizinin geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümünde Pilli Bebek’in Behzat Ç için hazırladığı Duruyor Zaman’ı Mert kızı Yaz için seslendirdi. İki dizinin tek benzerliği şarkısı değil, normalite dışındaki baba karakterler iki dizinin de belkemiği.

Şu ana kadar çok az karakterde babalık sancılarını gördük, Behzat Ç, Poyraz Karayel bu işlerden ikisiydi ve bu antikahraman babalarımızın arasına şimdi bir de Mert eklendi. Yaz’ın Öyküsü’nü bu nedenle kayda değer buluyorum. Kızı olduğunu öğrendiğinde „Boşver anne, bilmiyoruz sayalım“ diyebilecek kadar gamsız, önce kızını istemeyip sonra kendini affettirecek kadar dengesiz bir baba Mert. Kızıyla sevgilisi olup olmadığı esprileri yapacak kadar, onu kendi sevgilisiyle tanıştıracak kadar modern, doktor olmasına rağmen barda şarkı söyleyip tamirhaneden bozma bir yerde yaşayacak kadar kuraldışı bir karakter. Kızına yemek hazırlayan, onu dansa kaldıran, birlikte bara götüren, motosiklet kullanan bir tür yeni baba figürü tanımlıyor karakter. İzlerken pekçok izleyici gibi benim de „ne gıcık bir adam“ dememe rağmen karakter şeytan tüyü ile etkiliyor, kimi zaman gülümsetiyor.

Okumaya devam et Yazın İddialı Draması, Yaz’ın Anormal Babası!