Arka Sokaklar’ın Polisiye Anlayışı Göz Yoruyor

Arka Sokaklar bize zaten 7 sezondur izlediğimiz hikayeyi göstermeye devam ediyor. Rejisi izleyicisi tarafından yıllardır kanıksansa da bende hala yabancılık uyandıran dizi düğün kameramanlarıyla mı mesai yapıyor acaba?

Arka Sokaklar Sekizinci Sezon
Arka Sokaklar Sekizinci Sezon

Arka Sokaklar’ın yeni sezon ilk bölümünü izlerken aklıma geçtiğimiz yaz yayınlanan Küçük Hesaplar dizisi geldi. O dizinin de aksiyon seven bir yönetmeni vardı, dizinin en çok eleştirdiğim noktalarından biri de durduk yerde basılan gülme efektleriydi. O zaman yazmıştım, gülme efekti koyulduğunda dizi iyi bir komedi dizisi olmuyor diye. Arka Sokaklar da ispatlıyor ki zoom in-zoom out yapmak polisiye çekmeye yetmiyor. Öyle olsa Kudret Sabancı’nın her dizisinin polisiye olup olmadığını tartışmaya açabilirdik :). Şaka bir yana elbette bu dizinin senaryosu polisiye ama sakin bir konuşma sahnesinde bile neden zoom var? Yalvarırım biri açıklasın.

Çekim teknikleri oldukça deneysel, seslendirme kötü, bölüm oyuncularına hiç değinmiyorum. Dizinin yeni sezon ilk bölümüne ben yarım saat dayanabildim. Dizinin sadık izleyicilerinin ise hayal kırıklığına uğramadığına eminim. O kadarcık gözlemle daha uzun ve detaylı bir yazı yazmam ise mümkün değil. Diyeceğim o ki, ben Arka Sokaklar’ın hedef kitlesi değilim, hedef kitlesine iyi seyirler dilerim. 🙂

“Arka Sokaklar’ın Polisiye Anlayışı Göz Yoruyor” üzerine 2 yorum

  1. Kaç yıldır izliyorum bu diziyi ama sıkıldım. Konular neredeyse hep aynı, birde kamera esnekliği bozulmuş kop gibi sallanıyor, bir yakınlaşır bir uzaklaşıyor. Hem gözümü hemde beynimi yoruyor. Kısacası artık izlemiyorum.

  2. arka sokaklar bence nostaljik olsun diye dugun kamerasiyla cekim yapiyor yakinlasma uzaklastirma yani zoom kullaniyor hedef kitle ben degilim bu dizi kim izliyor cok merak ediyorum :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir